Доповнено
12:02, 11 червня 2018 р.
У Львові хотіли продати приміщення національної пам’ятки, які вже незаконно приватизували
Доповнено
У Львові виявили незаконну приватизацію комунального приміщення на площі Ринок.
4 червня з’ясувалося, що приміщення на площі Ринок, 43 незаконно захопили. Це виявив директор ЛКП “Агенція ресурсів” Юрій Теліпський, коли прийшов перевірити стан комунального приміщення, яке мали підготувати для продажу на аукціоні, - передає 032.ua.
Фото: центр міської історії
Як розповіла у коментарі для 032.ua керівник юридичного відділу управління комунальної власності ЛМР Світлана Рубаль, право комунальної власності на ряд нежитлових приміщень, які були в цивільно-правовому обігу, було зареєстроване ще 2014 року.
“Спершу вони були в договорі оренди, пізніше міська рада вирішила, що ці приміщення підлягають продажу шляхом проведення аукціону. Згідно з новим законодавством, аукціон буде проводитись через систему PrоZorro - це електронні торги. Ми готували документи, для того, щоб виставити дані лоти на аукціон. У процесі підготовки, виявилося, що дані нежитлові приміщення є неправомірно захоплені ОСББ “Ринок, 43”, - пояснила Світлана Рубаль.
Читайте також: На будівництво Палацу спорту на Сихові із держбюджету виділять 27 мільйонів
Члени ОСББ зафіксували право приватної власності у реєстратора Лапаївської сільської ради Пустомитівського району.
“Вони зареєстрували право приватної власності як допоміжні приміщення, хоча законодавством передбачено, що допоміжні приміщення додаткової реєстрації не потребують. Відповідно, управління комунальної власності при виявленні такої ситуації звернулося в поліцію, у прокуратуру Львівської області, а також в юридичний департамент Львівської міськради для того, щоб вони вжили заходів повернення у комунальну власність нежитлових приміщень, які розташовані у центрі міста”, - додала Світлана Рубаль.
Окрім цього, УКВ написало скаргу в Міністерство юстиції з тим, щоб притягнути до відповідальності реєстратора Лапаївської сільської ради, оскільки його дії вважають незаконними та неправомірними.
Якщо приміщення вдасться повернути в комунальну власність, його таки продадуть з аукціону, на виконання ухвали ЛМР №2822 від 21 грудня 2017 року. Цією ухвалою влада міста мала намір продати комунальні приміщення на площі Ринок, 43, а також на пл. Соборній, 17; вул. Копистинського, 16 та Замарстинівській, 71-а з аукціону у приватну власність.
Читайте також: "Львівська залізниця" отримала нового керівника
Як повідомив сайту 032.ua голова обслуговуючого кооперативу "Площа Ринок, 43" Олександр Тарасюк, реєстрація права власності на всі приміщення будинку на площі Ринок, 43 на ОСББ "Площа Ринок, 43" відбулася законно, на основі наказу Департаменту житлового господарства Львівської міської ради від 26 березня 2012 року, який затвердив Акт передачі всього будинку з балансу міста до ОСББ.
"Відповідно до Закону України "Про особливості права власності у багатоквартирному будинку", всі приміщення спільного користування та допоміжні приміщення є спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку. Ми не розуміємо, як на цей же об'єкт, який Львівська міська рада передала ОСББ "Площа Ринок, 43" у 2012 році, могло бути отримане свідоцтво про право власності Львівською міською радою. Тому ми вже звернулися з відповідною заявою про злочин до правоохоронних органів. Також нами подано судовий позов про визнання цієї реєстрації недійсною", - зазначив Олександр Тарасюк і додав, що власником усіх допоміжних приміщень будинку на площі Ринок, 43 є Обслуговуючий кооператив "Площа Ринок, 43", якому було передано це право власності від ОСББ "Площа Ринок, 43".
На підтвердження своїх слів голова кооперативу надав документи про передачу житлового будинку на площі Ринок, 43 із балансу ЛКП "Старий Львів" на баланс ОСББ.
Додамо, що будинок на площі Ринок, 43 - це колишня “кам’яниця Роттендорфівська”, створена у 18 столітті, є пам’яткою архітектури і містобудування національного значення (відповідно до Постанови №970 Ради міністрів Української ССР від 24 серпня 1963 року), ох.№326/40. Разом із тим, цієї споруди немає у списку пам’яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації.
Нагадаємо, у листопаді 2016 року у ЛМР виявили грандіозну аферу, яку згодом назвали “Аферою століття”. Тоді місто втратило право власності на кілька десятків комунальних приміщень. Станом на жовтень 2017 року місту вдалося повернути в комунальну власність лише два приміщення. 1 лютого на баланс міста повернули викрадене приміщення по вул. Дрогобича, 4.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
11:27, 10 січня
1
16:22, Вчора
21:57, Вчора
live comments feed...
Коментарі