18:17, 8 червня 2018 р.
У Львові з’явився проект реконструкції вулиці Вітовського: що хочуть змінити
На вулиці Вітовського відбудеться масштабна реконструкція, в рамках якої планують відновити Пелчинський став та змінити організацію дорожнього руху.
Відповідні зміни описані в детальному плані (ДПТ) цієї території, який опублікували на офіційному сайті мерії.
Журналіст сайту 032.ua вирішив проаналізувати, як саме може змінитися вулиця Вітовського в рамках реконструкції.
Що планують зробити
На перетині вулиць Сахарова – Вітовського, де розташоване старе трамвайне депо, проектанти пропонують створити новий громадський простір, який буде доступним для різних груп населення. Інженерні будівлі ЛКП «Львівелектротранс» збережуть та відновлять, тобто працівники “Львівелектротрансу” отримають нові робочі місця. Адже ці будівлі після реконструції планують задіяти для потреб комунального підприємства. Крім того, неподалік від будівель трамдепо планують збудувати новий офісний центр та дитячий садок.
Ще в проекті на вулиці Вітовського пропонують змінити організацію руху транспорту, відповідно до пропозицій ЛКП «Львіватодор». Відтак, для громадського транспорту створять об'єднану смугу руху, а трамвайну колію продовжать далі по вулиці Коперника.
Читайте також: Нове життя старого трамдепо: територія старого трамвайного депо у Львові стане місцем для бізнесу та креативу (ВІДЕО).
На думку головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, запропоновані фахівцями "Львівавтодору" зміни допоможуть побороти затори, які постійно утворюються на вулиці Вітовського та Сахарова.
“Аби розвантажити так зване "перехрестя п’яти вулиць", транспортники запропонували змінити транспортний рух. Було запропоновано чотири гіпотетичних варіанти змін, з яких вибрали один, який дає найкращі показники руху на перехресті за транспортним моделюванням: перекидання руху від Коперника в бік вул. Героїв Майдану по паралельній вулиці. Це дасть можливість не зробити кільце в межах самої площі, а зробити його в межах кварталу”, - каже головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
Чи будуть відновлювати Пелчинський став?
Мова йде не про повне відновлення ставу, а лише про створення невеликої водойми, яка буде розташовуватись на місці теперішнього фонтану та частини дороги, де зараз курсують трамваї та автомобілі. Завдяки цим змінам, вдасться роширити також і межі парку культури, а саме розташування дороги змістять ближче до Цитадельної гори.
“Профіль вулиці Вітовського не буде звужуватись, вона матиме виділені травмайні колії в центрі з острівними зупинками. Це дозволить підвищити пропускну здатність трамваїв, з’являться спеціальні подушки, які дозволять значно знизити шумовий режим на вулиці. Крім того, це дасть змогу звільнити місце для облаштування водойми”, - зазначає Юліан Чаплінський.
Читайте також: У Львові хочуть відновити Пелчинський став, який існував у місті на початку ХХ століття: подробиці.
Водойму планують наповнювати дощовою водою, яка зараз потрапляє у міську каналізацію, через що під час сильних дощів відбувається підтоплення вулиць Сахарова, Вітовського та інших.
Так, за словами головного архітектора міста, завдяки гідроологічним дослідженням фахівцям вдалося віднайти на пагорбі Парку культури підпір води, який раніше наповнював Пелчинський став.
“Джерела води, які ми знайшли, дають більше 100 кубів води в добу. Це означає, що за 4-5 місяців можна наповнити цей став і, підключивши усі дощові стоки дахів та Парку культури, постійно підтримувати цю екосистему без штучного наповнення", – зазначає Юліан Чаплінський.
Коли розпочнуться роботи?
Аби розпочати масштабну реконструкцію, місто спочатку має провести громадські слухання, щоби дізнатися думку місцевих мешканців. Власне, зустріч із львів’янами має відбутися у середу, 20-го червня о 18:00 у великій сесійній залі ЛМР. Пропозиції чи зауваження щодо ДПТ можна письмово подавати до 2 липня до відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» через ЦНАП.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:36
Вчора
ТОП новини
Оголошення
17:32, 13 січня
16:56, 17 січня
10:33, 10 січня
19:21, 17 січня
08:32, 10 січня
live comments feed...
Коментарі