16:36, 1 червня 2018 р.
У соцмережах розгорівся скандал навколо узаконеного ЛМР самовільного будівництва
Львів’яни обурені способом вирішення проблеми, яка склалася із забудовником по вулиці Шевченка, 307а.
Нещодавно у Львові вкотре розгорівся скандал навколо справи кількарічної давності. Мова йде про забудову на вулиці Шевченка, 307а у Львові, яку з порушеннями здійснило ТзОВ “Каньйон”, - передає кореспондент 032.ua.
У чому справа?
17 травня на сесії Львівської міської ради, 55 депутатів підтримали рішення про затвердження ТзОВ «Каньйон» проекту землеустрою щодо відведення (зміна цільового призначення) та надання земельної ділянки на вул. Т. Шевченка, 307а. Тим самим, по суті, було узаконено самовільно збудовану багатоповерхівку, де згідно з містобудівною документацією 2015-го року мав бути готель з приміщеннями обслуговування.
Читайте також: 10 подій травня у Львові, за які стає соромно
Коли перевірка земельної ділянки показала, що на площі орієнтовно 1,5 га по вул. Шевченка, 307а будується не готель, а житло, із забудовником почали судитись. І прокуратура, і Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові вимагали знести будинок. Остання навіть оштрафувала ТзОВ “Каньйон” на 145 тисяч гривень за незаконне зведення житла. Але будівля залишилася без змін донині.
Разом із тим, щоб “остаточно розібратися” із горе-забудовником, 17 травня 2018 року львівські депутати підтримали проект землеустрою, мотивуючи це тим, що багато людей із нібито соціально незахищених верств населення уже купили квартири у новоствореному ЖК “Галіція”.
Що кажуть у Львівській міськраді?
Як розповіла у соцмережах директорка юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич, суди про знесення самобуду та розірвання договору оренди земельної ділянки були виграні. Проте забудовник на стадії будівництва розпочав продаж квартир і на момент розгляду справ в суді десятки сімей опинилися в жахливій ситуації.
“Що можна було зробити - знести будинок, витративши на це мільйони з бюджету, загнати (саме загнати) мешканців в безперспективні суди, залишити їх в безвихідній ситуації, в якій місто не змогло б їм нічим допомогти. Був і другий варіант - зобов'язати горе-забудовника привести документи в порядок, сплатити в бюджет необхідні кошти і ввести будинок в експлуатацію. Місто, представники територіальної громади обрали саме другий спосіб”, - пояснила Гелена Пайонкевич.
Читайте також: У Львові в приміщенні зруйнованого дитсадка працює школа мистецтв, - ФОТО
Головний юрист міськради додала, що: 1) процедура узаконення самочинного будівництва здійснюється згідно з вимогами законодавства, про що було поінформовано прокуратуру; 2) факт незаконного будівництва є встановлений рішеннями судів, які набрали законної сили, ніхто цього не заперечує і кримінальне провадження триває, 3) жодної квартири працівники прокуратури в будинку на вул. Б. Хмельницького не отримали - ці квартири буде розподілено між соціально незахищеними черговиками та учасниками АТО; 4) львів'яни, які придбали квартири в цьому будинку залишаються львів'янами і прийшли у ЛМР за захистом і 5) власник земельної ділянки має право прийняти таке рішення.
Що кажуть активісти?
У свою чергу, на ситуацію відреагувала доцент кафедри менеджменту мистецтва ЛНАМ, громадська активістка та правозахисниця Олеся Дацко, яка назвала дії міськради дискримінацією територіальної громади Львова.
“Власник земельної ділянки - територіальна громада. Ви львів’ян спитали, чи ми хочемо, щоб ЛМР узаконила злочин, і відкрила скриньку Пандори для узаконення будь-чого, що збудують незаконно у Львові?”, - наголосила Олеся Дацко.
Активістка зазначила, що поки будинок не зданий в експлуатацію, покупці не є власниками житла, а лише власниками будматеріалів. Жінка звинуватила ЛМР у покриванні злочину та звільненні від відповідальності забудовника.
Читайте також: Недобросовісний підприємець не зміг за два роки відновити будівлю дитсадка у Львові, - ФОТО
“Якщо бути чесним зі собою і людьми, то вигравши суди, ЛМР мала вчинити наступним чином: притягнути до відповідальності ТОВ "Каньйон" з конфіскацією усього наявного їй майна, у тому числі довгобуду. У повному обсязі. І ще додатково - в тому числі кошти чи майно для будівництва соціальної інфраструктури, яку не збудував забудовник, і яку навіть не думає будувати ЛМР. І за збитки, нанесені громаді. Притягнути до відповідальності керівництво ТОВ "Каньйон", посадивши їх в тюрму надовго, за самоправство, нецільове використання землі, шахрайство і ще купу статей ККУ. Теж з конфіскацією. І от уже вилучивши ВСЕ в інтересах держави і громади, думати, що з цим робити. І до позову про вилучення долучити усіх обдурених покупців, як Ви написали, переважно бідних людей. Хай і їм повернуть незаконно забране”, - повідомила Олеся Дацко та додала, що ЛМР спекулює на фразах про бідних покупців і насправді має намір передати квартири прокурорам і поліції.
Що кажуть в прокуратурі?
У свою чергу, прес-служба прокуратури Львівської області спростувала інформацію Олесі Дацко про те, що нібито під прикриттям прокуратури узаконюються у місті самовільні забудови, а їхні працівники претендують на будь-які квартири.
“Стверджуємо, що викладені факти не відповідають дійсності і для підтвердження цього надаємо низку прикладів роботи органів прокуратури Львівської області у вказаній сфері”, - зазначили у прокуратурі.
Згідно з інформацією правоохоронців, з боку ТзОВ “Каньйон” було виявлено порушення чинного земельного законодавства, зокрема, ст. 141 Земельного кодексу України та договору оренди земельної ділянки: забудовник використав останню не за цільовим призначенням. Ділянка надавалась ТзОВ “Каньйон” для обслуговування автостоянки, а на ній збудували два житлових будинки без зміни цільового призначення.
Читайте також: Старовинна львівська аптека у центрі міста опинилася під загрозою знищення, - ФОТО
З огляду на вказане, у вересні 2016 року прокуратура подала до Господарського суду Львівської області позов в інтересах держави в особі Львівської міської ради до ТзОВ «Каньйон» про: розірвання договору оренди земельної ділянки площею 1,5187 га вартістю понад 29 млн грн на вул. Т.Шевченка, 307-а, укладеного між Львівською міською радою та ТзОВ «Каньйон»; зобов’язання повернути земельну ділянку громаді, привівши її у попередній стан шляхом знесення будинків. 13 грудня 2017 року позов було задоволено і рішення набрало законної сили.
Окрім цього, за даними прокуратури, 17 травня 2018 року Львівська міськрада розірвала договір оренди з ТзОВ “Каньйон” від 2 червня 2015 року та надала земельну ділянку на вулиці Шевченка, 307а на 10 років у оренду для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків.
“Після отримання оригіналу зазначеного рішення та матеріалів на підставі яких воно прийняте, прокуратурою буде надано оцінку його законності... Крім цього, варто наголосити, що будь-якого відношення до розподілу чи отримання квартир у вищевказаних будинках, прокуратура області не має”, - резюмували в прес-службі прокуратури.
Нагадаємо, раніше сайт 032.ua більш детально розповідав про незаконне будівництво на вулиці Шевченка, 307а та хто з депутатів за нього голосував.
*Візуалізація з відкритих джерел
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
14:39
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі