Оновлено
17:37, 24 березня 2018 р.
Сміттєва блокада на Львівщині: із Дрогобича понад місяць не вивозять відходи
Оновлено
Із початку лютого Дрогобич зіткнувся з проблемою, яка рік тому спіткала Львів: немає куди вивозити сміття з міста. Основною причиною сміттєвої кризи стала блокада, організована мешканцями села Брониця, поблизу якого розташований полігон ТПВ, куди звозять відходи з Дрогобича та частково — зі Львова. Кореспондент сайту 032.ua спробував розібратися у ситуації.
Ще 14 лютого, на позачерговому засіданні сесії Броницької сільради депутати одноголосно підтримали рішення про закриття сміттєзвалища поблизу села. Окрім цього, місцеві мешканці заблокували в’їзд будь-якої техніки до місця збору відходів та цілодобово чергують на своєму “посту".
Як розповів у коментарі для 032.ua активіст Володимир Олексяк, вимога броничан єдина — це закриття сміттєзвалища з подальшою рекультивацією.
Як відомо, згідно з обласною стратегією управління відходами до 2030 року, на Львівщині планують створити 4 сміттєпереробних заводи та 7 базових регіональних полігонів, один із яких має постати у Брониці, на місці рекультивованого сміттєзвалища, разом із сміттєспалювальним заводом. Мешканці села категорично проти цього та відмовляються приймати сміття, саме тому й вишли на акцію. Але зі слів активістів, влада Дрогобича чинить на них тиск: лунають погрози про розправи, звільнення з роботи, навіть подали на них позов до суду.
Читайте також: Цілодобові аптеки Львова: перелік, адреси, телефони.
І справді, 2 березня з’явилась ухвала Дрогобицького міськрайонного суду, згідно з якою, будь-кому заборонили блокувати під'їзну дорогу до Дрогобицького міського сміттєзвалища та чинити будь-які перешкоди у проїзді транспортних засобів, а також вивозі сміття на територію Дрогобицького міського сміттєзвалища в районі села Брониця, чинити перешкоди у експлуатації даного сміттєзвалища.
З приводу сміттєвої блокади, ще у кінці лютого, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма скликав прес-конференцію, на якій назвав дії “деяких людей” непорядними та наголосив, що мешканців села просто використовують у політичних цілях.
Мер Дрогобича також звернув увагу на підписане мешканцями міста звернення до броничан (яке було опубліковане на сайті міськради) з тим, щоб сміттєзвалище розблокували, адже це унеможливлює проведення робіт із рекультивації полігону.
Тоді ж представники Дрогобицької міськради заявили, що частину коштів на рекультивацію отримують від львівських перевізників сміття — компаній “Аве Львів” і “ДВ Еко-світ”: у 2017 році сума отриманих коштів складала 1 мільйон 862 тисячі гривень.
Із інсайдерських джерел 032.ua стало відомо, що частина блокувальників у Брониці також побоюється “відмивання” коштів за рахунок рекультивації сміттєзвалища. Кажуть, що були підписані акти виконаних робіт, при тому, що роботи не були проведені повністю. Відтак, у селі бояться, що розблокування звалища стане механізмом політичного тиску на них.
Побоювання броничан небезпідставні, якщо вірити даним, опублікованим нещодавно на сайті “Варто Ньюс”. Журналісти промоніторили закупівлі, здійснені у системі Prozorro, які стосуються рекультивації сміттєзвалища в Брониці та виявили, що по більшості лотів переможцем стала єдина тернопільська компанія ТОВ “ПМК-121”.
Як розповів у коментарі для 032.ua депутат Львівської облради Василь Масний, попри те, що частина мешканців Брониці вимагають закриття сміттєзвалища, дрогобичани та мешканці району просять його розблокувати.
Василь Масний також додав, що виходом із ситуації є рекультивація сміттєзвалища із залученням максимальних ресурсів: сміттєсортувальних ліній, додаткової техніки, а також покращення інфраструктури села - сучасне освітлення, садочки, школи, фельдшерський пункт тощо.
У п'ятницю, 23 березня, представники місцевої влади зустрінуться з мешканцями села для чергового обговорення ситуації та пошуків можливостей для її врегулювання. Про це 032.ua повідомив депутат Дрогобицької райради Дмитро Куцій, який також зазначив, що перед будівництвом сміттєспалювального заводу, мають обов'язково відбутися громадські обговорення. Тож лише після погодження з броничанами, на цій території зможуть щось будувати, а станом на нині мова йде лише про рекультивацію сміттєзвалища.
У Дрогобицькій РДА відбулось засідання колегії, на якому затвердили пропозиції для врегулювання конфлікту, а саме: чітко прописати терміни проведення рекультивації і граничний термін експлуатації сміттєзвалища, врахувати обов'язкову вимогу сортувати сміття при поводженні з ТПВ, укласти відповідну угоду між Броницькою сільською та Дрогобицькою міською радами, яку контролюватиме районна та обласна державні адміністрації. Паралельно, влада району шукатиме ділянку під майбутній сміттєпереробний комплекс. Усі пропозиції розглянуть на зустрічі з броничанами.
Читайте також: Куди у Львові можна здати пластикові кришечки. Локації.
Разом із тим, директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА Назарій Романчук, який був присутнім на засіданні, зазначив, що облдержадміністрація придбала три сучасні сміттєсортувальні лінії, одну з яких готова встановити на Дрогобиччині.
***
Як стало відомо журналісту 032.ua, за підсумками зібрання у Брониці 23 березня, громада села одностайно проголосувала за закриття місцевого сміттєзвалища із подальшою рекультивацією. У проведенні робіт з капітального ремонту, як це пропонує влада, мешканці не вбачають сенсу, оскільки ремонт передбачає подальший прийом сміття. Станом на нині, блокада продовжується і триватиме доти, доки броничани не будуть впевнені, що на сміттєзвалищі не будуть проводити капітальний ремонт.
Нагадаємо, минулого року, коли у Львові була сміттєва криза, з'ясувалося, що частину коштів, які виділили на вивезення сміття з міста, отримували фіктивні компанії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:26, 21 листопада
17:13, 21 листопада
11:21, 19 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі