Безвізовий режим між Україною та Європейським союзом, який почав діяти з 11 червня 2017 року, дозволив українцям вільно подорожувати до країн ЄС.
Тепер для того, щоб подорожувати в Європу не потрібно віз, лише бажання та біометричний закордонний паспорт. Журналістка 032 перевірила, як працює безвіз в дії і підготувала для вас покрокову інструкцію, як полетіти зі Львова у Мілан - місто в північній Італії, яке вражає своєю красою та архітектурою.
Перше, що потрібно для того, аби поїхати за кордон - це виготовити біометричний паспорт. Зробити його у Львові його можна у ЦНАПах, відділах міграційної служби або у паспортному столі “Документ”. Коштує біометричний паспорт від 600 гривень.
Як дістатися зі Львова в Мілан?
Найзручніше дістатися зі Львова в Мілан літаком. Станом на сьогодні перельоти здійснює чимало компаній, зокрема, МАУ, польські авіалінії “LOT”, турецькі авіалінії “Turkish Airlines” та італійський лоукост “Ернест”.
Найшвидше летіти в Мілан лоукостом “Ернест”, оскільки він один летить зі Львова без пересадок. Найдешевше – компанією “МАУ” і тим ж лоукостом “Ернест”.
Найдешевший квиток економ-класу у дві сторони, здебільшого можна придбати за 4 тис грн, найдорожчий - за 20 тис грн.
Вартість квитка залежить від того, коли ви його купуєте, на яку дату і годину та якою авіалінією хочете летіти. Наприклад, на дати 6 і 9 березня в МАУ можна купити квиток в дві сторони за 4 471 грн або ж за 9 569 грн. Ціна відрізняться через те, що квитком за 4471 ви витратите на поїздку 11 або 16 годин, а за 9 569 грн – лише 7.
Що стосується компанії “Ернест”, то зараз в них можна купити найдешевший квиток в Мілан за 4 500 гривень в дві сторони (це на липень), а на дати 20 -23 березня квиток можна купити за 4736. Тривалість польоту "Ернестом" зі Львова в Мілан становить 2 години.
Другий крок, який вам потрібно зробити - це знайти квиток за обраною вами датою поїздки. Слідкувати за цінами на квиток можна за допомогою "google.com.ua/flights". Потрібно лише вказати дату, а також місто, куди ви хочете полетіти. Також шукати дешеві квитки можна на сайті "kiwi.com", "skyscanner.com.ua", "711.ua" та tickets.ua.
Третій крок, який ви повинні зробити - це купити квиток. Я подорожувала компанією "Ернест", адже це найшвидше і один із найдешевших варіантів.
Для того, щоб купити квиток цієї авіалінії необхідно зайти на сайт flyernest.com. Процедура купівлі є не складною, більше того сайт має українську версію.
Спершу вам потрібно клікнути на поле із з аеропортом відправлення і прибуття та вибрати кількість пасажирів.
Потім перед вами відкриється календар із цінами та розкладом. Вам потрібно обрати бажану дату вильоту, а потім прильоту і клікнути на відповідні дні.
Далі компанія пропонує вам придбати додаткові послуги, наприклад, зареєструвати багаж. Зробіть вибір, якщо вам щось потрібно із запропонованого і натисніть “Продовжити”.
На цьому етапі вам потрібно заповнити персональні дані натиснути “Продовжити”, а потім заплатити за квиток. Для цього ви маєте внести дані банківської картки, інформацію про власника і натиснути “Продовжити”.
Після того, як з вашої банківської картки знімуться гроші, ви побачите екран з номером бронювання, а на електронну пошту, яку ви вказали під час заповнення персональних даних, отримаєте лист підтвердження. От і все. Тепер вам треба тільки помістити свої речі у сумку чи валізу і прийти в аеропорт. Проходити онлайн-реєстрацію не потрібно, бо наразі сайт компанії не надає такої можливості. Також вам не потрібно роздруковувати бронювання, яке вам прийшло на пошту, достатньо просто показати свій паспорт і Ви отримаєте квиток.
Зверніть увагу!
- Під час реєстрації не забудьте перевірити чи ви правильно внесли свої дані і не зробили помилки.
- Так, як реєстрація на літак проводиться одразу в аеропорті будьте готові до того, що вам доведеться чекати в черзі.
Скільки мені треба взяти грошей із собою?
Це залежить від того на скільки днів ви їдете за кордон і з якою метою. У кожній країні своя середня добова норма необхідних коштів на одну особу. Наприклад, у Чехії - це 40 євро на день, в Естонії 17,2 євро. Що стосується Італії, то якщо ви їдете від 1 до 5 п'яти днів то вам треба мати 269,60 євро на весь період.
Четвертий крок, який вам потрібно зробити - це забронювати житло. Знайти його можна на сайтах booking.com і hostelscombined.com. Якщо ж ви віддаєте перевагу оренді кімнати – то вам підійде сайт aiarbnb.com (на жаль, російськомовний). До речі, сайти booking.com і hostelscombined.com мають україномовні версії.
Скільки коштує орендувати житло в Мілані?
Судячи із оголошень на сайті booking.com орендувати номер на двох за добу в Мілані можна в середньому за 1200 гривень. Є номера в готелях, які можна орендувати і дешевше.
Якщо ж орендувати житло для вас занадто дорого, ви можете скористатися каучсерфінгом і пожити у когось вдома із іноземців, які радо приймуть в себе в гостях туристів. Знайти безкоштовно житло в іноземців можна на сайті “Couchsurfing”.
Після того, як ви купили квиток, взяли усі необхідні речі, гроші і забронювали житло, вам просто потрібно приїхати у львівський аеропорт, зареєструватись і сісти в літак.
Літак на якому летів приземлився в аеропорту. Що мені робити далі?
Ви виходите із літака і йдете до паспортного контролю, де просто показуєте свій біометричний паспорт прикордоннику. Якщо у нього немає до вас питань, то він ставить штамп у вашому паспорті, віддає його і ви виходите із аеропорту. В мене особисто так і було і це була моя перша поїздка за кордон із біометричним паспортом.
А що може спитати прикордонник?
Для того, щоб не виникло проблем, ви маєте мати зворотній квиток, достатню кількість грошей і заброньоване житло. Із зворотнім квитком все зрозуміло. Якщо говорити про гроші, то із собою варто мати згаданих 269,60 євро. Гроші не обов'язково мати готівкою, можна мати і на банківській картці. Знову ж таки, якщо ви завчасно заплатили за заброньоване житло, або плануєте зупинитись у друзів чи родичів, з собою можна брати і менше грошей.
Багато хто хвилюється за страховку і питається чи її робити. Насправді відсутність медичного страхування не входить у перелік причин, чому вам можуть відмовити у в'їзді в іншу країну. Втім, страховка не є дуже дорогою і взагалі потрібною, коли ти за кордоном. Що стосується житла, то мати бронювання в готель тепер теж не є обов’язковим. Ночівля в кемпінгу або поїздка до знайомих – все це є легітимною метою поїздки. Головне, щоб ви могли спокійно та зрозуміло пояснити прикордоннику мету вашого візиту і коли будете повертатися назад.
Що обов'язково слід побачити в Мілані?
Літак зі Львова приземляється в аеропорті Бергамо, що розташований за 45 км від Мілана. Доїхати до Мілана найзручніше автобусом. Стоять вони одразу біля виходу із аеропорту. Вам потрібно обрати той, що їде до центрального залізничного вокзалу Мілана (Milano Centrale). Звідти ви уже можете пересісти на метро і доїхати, куди вам потрібно. Коштує квиток 5 євро. Продається він одразу у водія. До речі, зазвичай, автобуси обладнані безкоштовним інтернетом і є розетки, щоб зарядити телефон.
Дорога з аеропорту до Мілана на автобусах займе вам близько години. Одразу з центрального вокзалу на метро можна дістатися до Міланського собору чи іншого потрібного вам місця. Для зручності користування метрополітеном ви можете завантажити їхній мобільний додаток ось ТУТ або ТУТ.
Міланський собор (Duomo di Milano)
В Мілані обов'язково слід відвідати Міланський собор, який розташований на Piazza Duomo. Дістатися до собору найлегше на метро. Щоб потрапити у середину собору необхідно купити квиток. Продають його у будівлі поблизу. Щоб купити квиток спершу вам треба отримати номер, потім дочекатися своєї черги і аж тоді підійти до консультанта і придбати його. Також ви можете купити вхідний квиток на дах собору. Звідти відкривається красива панорама міста, а ще можна роздивитися неймовірну архітектуру. Піднятися на терасу можна або по сходах, або на ліфті.
Собор посилено охороняється. На кожному із входів стоять правоохоронці. Тому перед тим, як зайти в собор ви маєте їм показати вміст своєї сумки. Трапляється, що туристів, які мають воду із собою, просять її випити і аж тоді пропускають у собор. До речі, сьогодні Дуомо займає п'яте за величиною місце в світі і четверте - в Європі, а почали будувати його у 1358 році. Особливо гарно храм виглядає вночі.
На фото: Міланський собор вночі. Фото автора.
Галерея Вітторіо Еммануеле
Одразу біля собору на площі Дуомо (Piazza del Duomo) є відкрита цілодобово галерея Вітторіо Еммануеле, побудована у 1877 році. Це неймовірно красиве місце вважається одним із перших в Європі пасажів. Галерея повністю покрита куполом зі скла і сталі і вражає своїми красивими мозаїками.
На фото: Галерея Вітторіо Еммануеле. Фото автора.
Що слід обов'язково зробити в Мілані:
Піти на шопінг
Мілан – вважається столицею моди і тут розташовано дуже багато брендових магазинів і бутиків. Купувати щось або просто приміряти слід обов'язково.
Випити кави
Італія славиться своєю смачною кавою, тому ви обов'язково повинні її спробувати. До речі, італійці п'ють каву не сидячи за столом, а перебуваючи на ногах, наприклад, біля стійки бару чи закладу.
Загадати бажання
В самісінькому центрі Галереї Вітторіо Еммануеле є герби італійських міст. Один із гербів є із зображенням бика. Це герб Турина. За легендою, якщо стати на пахову зону зображення бика і провернутися три рази - це принесе великий успіх або ж ваше бажання, яке ви загадали, обов'язково збудеться.
Скільки коштує полетіти зі Львова в Мілан на двох
А тепер порахуємо скільки буде коштувати поїздка зі Львова в Мілан із терміном перебування – три дні, без харчування.
Квитки на літак в обидві сторони на двох – 9 тис грн (по 4 500 грн з кожного). Автобус з аеропорту в Мілан – 20 євро (приблизно 640 грн) по 5 євро з кожного в дві сторони). Проживання – 3600 грн на двох. Відвідування галереї – безкоштовно. Відвідування Міланського собору, включно з підняттям на дах – 24 євро за двох (приблизно 768 грн). Загалом, подорож зі Львова до Мілана на три дні коштуватиме на двох приблизно 14 тис гривень, без харчування.
Куди ще можна полетіти зі Львова, маючи біометричний паспорт?
Сьогодні, маючи біометричний паспорт ви можете відвідати не лише Італію, а й інші країни. Загалом львів'яни мають право їхати до 30 країн Європи. Зокрема, до таких країн, як Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція, Болгарія, Кіпр, Румунія, Хорватія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.
Додамо, що безвізовий режим дозволяє українцям перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів впродовж 180-денного періоду. Окрім цього, подорожуючи без візи, ви не маєте права влаштовуватися на оплачувану роботу на території ЄС. Для цього потрібна віза.
Автор: ІРИНА ТРУШ.
*Повне або часткове відтворення матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.