• Головна
  • «Пенсіонери» - нардепи віл Львівщини програють своїм молодшим колегам
15:04, 5 вересня 2012 р.

«Пенсіонери» - нардепи віл Львівщини програють своїм молодшим колегам

Дивлячись на сьогоднішню ситуацію в державі, дедалі частіше можна почути запитання людей: «І чим вони (депутати) там займаються?». Однак, відповідь на це запитання можуть дати хіба що самі депутати. Інше питання – наскільки об’єктивною буде ця відповідь. Тому ми звернулися до наукових даних які Представники ГО «Інститут досліджень соціального капіталу» на прес-конференції 5 вересня.

Дослідження науковців показує наскільки ефективно працювали 13 представників Львівщини у Верховній Раді і чи заслуговують вони на переобрання .

Дослідження проводили за трьома критеріями - відвідування засідань парламенту; активність депутатської діяльності (кількість виступів депутата, поданих законопроектів і внесених поправок); та оцінку законотворчої діяльності кожного з депутатів. Це дало можливість науковцям вивести оцінку ефективності їхньої роботи на посаді народного депутата України.

Однак, на остаточний результат вплинула і кількість проведених у парламенті каденцій, адже для А. Парубія, наприклад, сьогоднішня каденція стала першою, а для Я. Кендзьора – шостою. Тобто йдеться про те, скільки часу провів народний депутат на своїй посаді і що встиг за цей час зробити.

Підсумкові результати здивували – адже очолюють рейтинг не ті депутати, які перебувають в парламенті найдовше, а ті, які працюють щонайбільше 3 каденції – А. Шкіль (8 балів) та С. Давимука (6,7 бала). Справедливості ради, варто зарахувати сюди і Я. Кендзьора, який і замикає трійку лідерів з результатом 6, 3 бала.

Натомість незадовільною визнали роботу М. Ковзеля – 3, 4 бала (в парламенті 2 каденції), І.Гриніва – 3,4 бала ( 3 каденції), і Т. Стецьківа – 3.8 бала (5 каденцій).

Найбільше здивувала присутність у переліку низької ефективності депутата Т. Стецьківа, який, зважаючи на його досвід роботи в парламенті ( а це як не як 20 років у Верховній Раді), примудрився пропустити більше половини електронних реєстрацій та не подати жодного депутатського запиту в регіон, який делегував його до парламенту.

Натомість вже згаданий А. Парубій, який вперше працює в парламенті, серед 13 аналізованих депутатів посідає четверте місце, яке ділить з М. Косівим – 6,1 бала.

«На жаль, індекс ефективності депутатської діяльності свідчить про те, що депутати працюють не на максимум своїх можливостей» - саме такий підсумок підбив автор проведеного дослідження В. Литвин. І мова цифр та фактів його підтверджує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...