![](https://s.032.ua/section/logo/upload/pers/40/logo.png?20250210)
Будь в курсі
18:31, 18 серпня 2017 р.
LvivMozArt: у місті стартував фестиваль, який складає конкуренцію Аугсбурґу і Зальцбурґу
Будь в курсі
![Фото: 032.ua Фото: 032.ua](/dist-assets/images/cap.jpg)
Фото: 032.ua
18 серпня у львівському Палаці Потоцьких розпочався фестиваль LvivMozArt, який має на меті розкрити для мешканців і гостей Львова постать сина Вольфганга Амадея Моцарта — Франца Ксавера, котрий більше 30 років прожив у Галичині.
Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.
Подія триватиме до 25 серпня, охопить 12 локацій та представить близько 20 концертних програм, небачену досі виставку та міжнародний форум.
![LvivMozArt: у місті стартував фестиваль, який складає конк..., фото-1 LvivMozArt: у місті стартував фестиваль, який складає конкуренцію Аугсбурґу і Зальцбурґу, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
«Ми відкриваємо фестиваль, пов’язаний із Францом Ксавером Моцартом - сином геніального Вольфгана Амадея Моцарта. Він був однією з тих осіб, які формували атмосферу нашого міста. Від 1808 року, майже все своє свідоме життя він прожив у Львові і притягував до міста людей, які були важливими для тієї епохи. Це перший фестиваль, але я думаю, він стане знаковим для Львова як Форум видавців та інші культурні заходи. Він матиме не тільки музикальний аспект, але й візуальний, наприклад, виставка, де ми сформували атмосферу тогочасного Львова», - зауважив культуролог, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв, Тарас Возняк.
![LvivMozArt: у місті стартував фестиваль, який складає конк..., фото-2 LvivMozArt: у місті стартував фестиваль, який складає конкуренцію Аугсбурґу і Зальцбурґу, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Засновниця та арт-директорка фестивалю Lviv MozArt Оксана Линів зазначила, що всі, хто прийде на концерти, почують ексклюзивні твори - світові прем’єри, які жодного разу не звучали ні у ХХ, ні у ХХІ столітті.
«Стільки мрій, приготувань, роботи, недоспаних ночей, що складно стримати сльози. Об’єдналися зараз кращі сили Львова й України. Ця подія набула такого розголосу, що перший раз до України приїжджає міжнародна преса, високоповажні гості з Європи, вперше про Львів починають писати у провідних європейських виданнях, які пишуть, що без України європейська історія буде настільки ж неповноцінною, як без Польщі, Угорщини, Румунії. Як дуже гарно було сказано у газеті «Nürnberger Nachrichten»: «Ауґсбурґ і Зальцбурґ отримують конкуренцію. LvivMozArt — так називається найновіший фестиваль Моцарта в Європі», - поділилась Оксана Линів.
![LvivMozArt: у місті стартував фестиваль, який складає конк..., фото-3 LvivMozArt: у місті стартував фестиваль, який складає конкуренцію Аугсбурґу і Зальцбурґу, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
За її словами, ідея створення фестивалю почала зароджуватись близько чотирьох років тому, коли у музеї в Зальцбурґу вона читала майже біля кожного експоната, що його було привезено зі Львова.
«Тоді я зрозуміла, що там більше прочитала про Моцарта і Львів, ніж у Львові за все життя, хоч я тут довго проживала», - сказала Оксана Линів.
![LvivMozArt: у місті стартував фестиваль, який складає конк..., фото-4 LvivMozArt: у місті стартував фестиваль, який складає конкуренцію Аугсбурґу і Зальцбурґу, фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
Як зауважила засновниця фестивалю, Франц Ксавер написав не так багато творів для великого складу — солістів, хору та оркестру. Коли до нього не прийшло визнання, він закрився в собі, вдався у меланхолію та став митцем-романтиком, який пише камерну музику.
«Камерна його музика — це певна сповідь душі. Але на початку, коли він приїхав до Львова і ще під час навчання у Відні, у нього ще були амбіції й віра подолати обставини долі, і він написав ці твори, які вперше прозвучать у Львові — кантата «Перший весняний день», написана ним у Львові для ним створеного товариства і яка звучала лише раз на закритому концерті у баронесси Кавалькабо. (Привселюдно, у відкритому концерті він виконував тільки твори інших композиторів. Хоча, для мене він є одним з найкрасивіших творів у цьому жанрі.) Також - «Фортепіанні варіанції», перекладені українським піаністом Антонієм Баришевським, який єдиний взявся за роботу з розшифровки копій манускриптів, які останній раз використовував сам Ксавер», - підкреслила Оксана Линів.
Читайте також: ТОП-7 фестивалів на Львівщині, які слід відвідати найближчим часом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:57, 3 лютого
19:41, 29 січня
10:48, Сьогодні
10:20, 28 січня
10:48, Сьогодні
live comments feed...
Коментарі