• Головна
  • Нові санкції проти Росії: що вони провіщають Україні
головна тема тижня
15:40, 29 липня 2017 р.

Нові санкції проти Росії: що вони провіщають Україні

головна тема тижня
Нові санкції проти Росії: що вони провіщають Україні

27 липня Сенат США майже одноголосно - 98 сенаторів при двох голосах проти, прийняв законопроект про різке посилення санкцій проти Росії. Раніше в Палаті представників США законопроект отримав також приголомшливу підтримку - "за" проголосували 419 конгресменів при трьох голосах проти.

Казус Трампа - вже не важливо, чий він

Тепер президент США Дональд Трамп протягом десяти днів повинен або накласти на законопроект вето, або підписати його. Го
лова Білого дому, який явно симпатизує Путіну опинився в складному становищі. Американські ЗМІ і так у відкриту вже називають Трампа агентом Кремля. Люди з найближчого оточення Трампа знаходяться під розслідуванням, як раз за звинуваченнями, пов'язаними з втручанням Росії у американські вибори. Тобто, якщо Трамп не підпише законопроект - конгрес все одно подолає право вето, а глава Білого дому впевнено, обома ногами ступити на ешафот імпічменту.

Раніше повідомлялося, що Трамп можливо накладе на законопроект вето, щоб  потім запропонувати «навіть крутіші заходи проти росіян».

Але судячи з останніх новин з Білого дому, Дональд Трамп ознайомився з остаточною версією законопроекту в санкціях проти Росії і планує все ж його підписати.

Тільки політична смерть Путіна розлучить Росію з санкціями

Дональд Трамп може тепер хоч десять раз на дню усамітнюватися для таємних зустрічей з Путіним, але санкції проти Росії  тепер скасувати йому буде не
можливо. Після того як законопроект прийме статус закону, скасувати його зможе тільки конгрес.

А для того, щоб це відбулося, Путін, як мінімум, повинен вивести війська з Донбасу і повернути Крим. До речі, Росія повинна вивести війська не тільки з України. А також прибрати свої збройні сили з території Грузії і Молдови.

Другий момент: закон не може бути скасований, поки Росії не поверне контроль над зовнішніми кордонами цих країн відповідним урядам.

Зрозуміло, що в Росії на це не підуть, а це значить, що поки в ній править Путін, санкції не скасують.

Бомба під російський рубль

Через те, що розширюється масштаб санкцій, російську фінансову систему очікують важкі часи. Законопроект, зокрема, пропонує скоротити максимальний термін ринкового фінансування російських банків, що знаходяться під санкціями, до 14 днів, подсанкціонних компаній нафтогазового сектора - до 30 днів.

А це означає, що фінансові спекулянти, які вкладивали в рублеві облігації, почнуть їх стрімко виводити. Citigroup вже радить позбуватися від валютних облігацій РФ через санкції. Всього на руках у іноземців борги уряду РФ на 1,9 трлн. рублів, або 30,7% ринку.

Документ передбачає заборону на участь в приватизаційних угодах з російським держмайном, якщо обсяг інвестицій при таких угодах перевершує $ 10 млн на рік і сприяє незаконному збагаченню чиновників, їх наближених або родичів.

Качати газ в обхід України не вийде

Документ також передбачає, що президент США може накладе санкції на осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад 5 мільйонів доларів за рік або 1 мільйон доларів одноразово або надати проектам послуги, технології, інформпідтримку.

Європейські компанії не зможуть співпрацювати з Газпромом в будівництві магістральних трубопроводів.

Незважаючи на те, що законопроект викликали обурення у низки країн Євросоюзу, компанії якого позбавляються вигідних підрядів, немає сумнівів, що ЄС буде його дотримуватися.

Федеральне мережеве агентство Німеччини вже відхилило п'ять енергопроектів вартістю € 4,5 миллиарда пов'язаних з «Північним потоком - 2».

Санкції роблять неминучим підписання нової угоди між «Нафтогазом» і «Газпромом», тому що добудувати газопровід Північний потік-2 тепер буде навряд чи можливо. Він передбачає транспортування російського природного газу під Балтійського моря в обхід України, Польщі та країн Балтії.

Росії показали її місце

Прийнятий конгресом законопроект «Протидія противникам Америки за допомогою закону в санкціях» об'єднав відразу три країни: Іран, Росію і Північну Корею. Таким чином продемонструвавши, що сьогодні в США не бачать принциповий різниці між тоталітарною державою Ким Чена Ина і «демократичної» Росією.

Міністерство фінансів, Держдепартаменту та директор Національної розвідки протягом 180 днів після прийняття законопроекту Повинні будуть НАДАТИ доповідь про високопоставлених політика і близьких до режиму олігарх Росії. Перед ними стоїть завдання проаналізувати зв'язок цих людей з Путіним, описати ознаки корупції і проаналізувати доходи, фінансовий стан і інвестиції.

Що це означає для найближчого оточення Путіна, пояснив в інтерв'ю «апостроф» російський політолог Андрій Піонтковський.

«Всі російські керівники, починаючи з Путіна, тримають свої мільярдні активи на Заході. Ось американці ж не тримають ні в "Ощадбанку", ні ще десь свої статки. Тому ні про яку симетрії тут говорити неможливо. І цей останній закон дуже знаменний: він вдаряє по найчутливішому для російської еліти. Це ж не тільки активи. Це образ їхнього життя. Це утворення їхніх дітей, їх власна медицина, життя дружин, коханок ... Це серйозні, дуже серйозні зміни у відносинах.

Так, це вже російський ведмідь потрапив в український капкан - і рушити не може, і назад піти не може. У всякому разі при цьому фюрері. Ось сьогодні, моє відчуття, що є явне прагнення більшості верхівки вийти з цього конфлікту якось. А як могло бути інакше, якщо всі вони зараз під загрозою заморожування і конфіскації їх активів, не кажучи вже про публічний розголос всіх їхніх статків», - зазначив Піонтковський.

Замість післямови

Нагадаємо, що Радянська імперія розвалилася в серпні 1991 року не тому, що у СРСР була маленька армія. Якраз навпаки, маючи п'ять мільйонів солдатів під рушницею і 50 тисяч танків, - армія СРСР багаторазово перевершувала нинішню російську.

Навпаки, СРСР надламався під власною вагою, не витримавши економічної конкуренції з Заходом і отримавши важкий військовий удар, програвши війну в Афганістані.

Якби санкції, які прийняв Конгрес на цьому тижні, були проголосовані ще навесні 2014 року, то напевно б не було б війни на Донбасі, а Україна вже сьогодні вела б переговори про деокупацію Криму.

Ось як тепер бачить найближчі перспективи Росії такий щиро ненавидячий Україну російський політолог, як Анатолій Несміян (Ель-Мюрид), який не сумнівається в ефективності нового пакету санкцій: «Стратегія «кілець анаконди» в такому випадку виглядає найбільш ефективною - поступове удушення з недвозначною пропозицією закінчувати комизитися і йти з повинною в кінцевому підсумку неминуче призведе до такого розвитку подій, причому чим довше російська "еліта" буде тягнути, тим важче для неї будуть умови капітуляції».

Однак українцям не варто спокушатися, що тепер під санкціями «згинути наші вороженьки, як роса на сонці». Удар по агресору завдано сильного, але перед тим як, відбудеться неминуче, Путін може зважитися в останній раз провести ще одну військову авантюру. Питання тільки де.

Наприклад, віце-прем'єр Іраку Нурі Аль-Малікі наполегливо пропонує ВВП повоювати з курдами в своїй країні. 

Крім того, в ході масштабних військових навчань «Захід» в Білорусі в серпні у Путіна може з'явитися спокуса відкрити другий український фронт на півночі країни. Правда, тоді нинішні санкції здадуться Москві безневинною витівкою. 

Але, як показала історія, адекватність - це не найсильніша сторона нинішнього господаря Кремля. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Росія #США #санкції #Україна #Путін #Трамп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...