• Головна
  • У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО)
Щось новеньке
16:38, 21 липня 2017 р.

У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО)

Щось новеньке
Усі фото: 032.ua

Усі фото: 032.ua

Днями у Львові, по вул. Коперника, 1 відкрився заклад на місці давньої аптеки Міколяша «Під золотою зіркою».

Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.

Аптеку «Під золотою зіркою» було засновано 1828 року з ініціативи чеського підприємця Петра Міколяша. А 1853 року у цьому приміщенні винайшли популярну гасову лампу.

У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

Історично, будівля складалася з трьох поверхів: перший поверх був «комерційним» - тут була аптека, крамниця, три магазини, а решта два поверхи використовувались як житло.

Двох світових воєн та радянської епохи заклад не пережив, але у наш час його взялися відновлювати приватні підприємці. Так, засновниками відновленої аптеки-кондитерської є сім’я Іонових — Андрій, Леся та Ірина.

У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО), фото-2

Коли вже приміщення були викуплені, новоспечені власники задумались, як надалі розвивати проект.

«Стало зрозуміло, що цей об’єкт, в якому ми знаходимось, є історично цікавим. У Львові нема такої постаті до 1939 року, яка б не була тут — це і Станіслав Лем, і Степан Бандера, і Пілсудський. Ніхто не міг її оминути, бо це була найбільша аптека», - сказав Андрій Іонов.

У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО), фото-3

Як запевняють власники, до реновації, будинок знаходився в жалюгідному стані. Поруч протікає річка Полтва, відтак є складна гідрогеологія, і будинок нахилився на 12 сантиметрів убік.

«Його врятувало тільки те, що ще у той час інженери — знані архітектори Захаревич, Мединський та інші — побудували його на монолітній бетонній плиті. Самі споруди побудовані на бетонній плиті, яка має десь метр висоти. Це дало можливість будинку не розвалитися», - пояснив Андрій Іонов.

У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО), фото-4

Окрім цього, вдалось врятувати кілька старовинних речей. Зокрема, меблі, які у радянський час були забетоновані в підлогу. Тоді бетонну стяжку залили просто по дубовому паркету — автентичному, який мав 4 сантиметри товщини. Паркет зберегти не вдалось. Зараз на першому поверсі закладу поклали плитку з орнаментом.

За словами Андрія Іонова, дуже довго думали над концепцією закладу, але аптеку як фармацевтичний заклад відкривати не захотіли. Кажуть, це не має сенсу, адже з тих пір, як аптеку було засновано, багато чого змінилося.

У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО), фото-5

Зійшлися на тому, що про аптеку нагадуватимуть окремі збережені об’єкти і табличка при вході, а сам заклад діятиме як кондитерська, оскільки Міколяш крім ліків, також торгував шоколадом, чаєм, настоянками, гасовими лампами та іншим крамом.

У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО), фото-6

Про історичні моменти нагадують світлини й документи тих часів, які висять на стінах, плакати, а також портрет Хелени Рубінштайн, яка здійснювала покупки сировини для своєї косметики у цьому закладі, й Джона Рокфеллера — олігарха, який за легендою, знав про чудо-аптеку на Галичині та навіть хотів викупити нафтові родовища у Бориславі, коли пішла мода на гасові лампи.

У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО), фото-7

Власники закладу також планують відновити історичний пасаж Міколяша, який з’єднував вулиці Коперника і Вороного.

Ідею оновленої аптеки підтримують культурологи, зокрема, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарас Возняк.

У Львові на місці історичної аптеки відкрили інтерактивний музей-кондитерську (ФОТО, ВІДЕО), фото-8

«У чому було завдання, і в чому завдання сучасної генерації львів’ян — ми повинні не тільки відбудувати той Львів, який понищили дві світові війни і радянська влада, але й розвинути. У цьому контексті одним з найістотніших елементів міста були місця, де могли збиратися люди в приязній атмосфері, інтимній. Відтворення таких місць творить особливу «тканину» міста», - сказав Тарас Возняк.

Читайте також: Чи отримає Рясне культурно-освітні інновації?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #аптека #музей #кондитерська
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...