14:47, 20 липня 2012 р.
На Львівщині і далі реалізовують проект зниження цін на ліки для гіпертоніків
У Головному управлінні охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації відбулася чергова робоча нарада щодо забезпечення поетапного впровадження европейського підходу до встановлення цін на ліки для гіпертоників.
Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.
У нараді взяли участь головний терапевт МОЗ України, член-кореспондент НАМН України, професор Василь Нетяженко, начальних державної служби з лікарських засобів у Львівській області Сергій Чередніченко.
В.о. начальника ГУОЗ ЛОДА Орест Середа зазначив, що на виконання цієї соціальної ініціативи Президента України в області зроблено такі кроки: створено робочу групу, яка координує питання реалізації пілотного проекту, затверджено план заходів щодо реалізації, проведено робочі наради, на яких медикам (терапевтам, кардіологам, сімейним лікарям) роз’яснювались положення проекту. Крім того, видруковано і розповсюджено у лікувально-профілактичних закладах області методичні рекомендації «Організаційно-методичні заходи щодо виписування рецептів на лікарські засоби, на які поширюється дія пілотного проекту».
Головний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко відзначив, що інформацію про впровадження пілотного проекту учасники наради повинні донести до лікарів первинної ланки,а ті, своєю чергою, повинні поінформувати пересічних пацієнтів.
Професор В.Нетяженко навів статистичні дані, які підтверджують важливість пілотного проекту. Адже 63 % хворих на гіпертонію не знають про свою хворобу, регулярно лікується лише 16,5% хворих. І одне з чільних місць серед причин порушення режиму прийому ліків посідає відсутність коштів на їх придбання. Отож, за словами В.Нетяженка: «Головна мета проекту – підвищити економічну доступність лікарських засобів, в першу чергу для соціально-незахищених хворих на гіпертонічну хворобу.
До 1 вересня МОЗ України спільно з Міністерством фінансів повинні визначити джерела фінансування для реалізації пілотного проекту в розмірі, достатньому для часткового відшкодування вартості лікарських засобів.
Успішна реалізація проекту дозволить закласти основи сучасної системи реінбурнації (відшкодування), як складової державної соціальної політики у сфері охорони здоров’я».
До складу робочої групи, яка займається реалізацією проекту, увійшли представники Державної служби лікарських засобів, Головного управління охорони здоров’я ЛОДА, представники Галицької фармаційної асоціації, провізори комунальної та приватної аптечної мережі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:03
Вчора
11:09
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:45, 25 грудня 2024 р.
16:48, 30 грудня 2024 р.
4
09:01, 31 грудня 2024 р.
84
09:02, 31 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі