
14:00, 24 грудня 2016 р.
Добрий, поганий бюджет-2017 і хто переміг на Свiтлодарський дузі
Одною з найважливіших подій тижня стало ухвалення Верховною Радою бюджету на 2017 рік. Також увага українців шість днів була прикута до битви на Свiтлодарськиой дузі на Донбасі — про хід якого приходили самі суперечливі відомості.
Трохи макроекономіки
За старою і не дуже доброю традицією, Верховній Раді і в цьому році довелося засідати до перших півнів, щоб прийняти головний фінансовий документ на 2017 рік.
Під час обговорення законопроекту лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко назвала бюджет ні багато ні мало - «свідомою політикою геноциду української нації». Ображений у своїх найкращих бюджетних почуттях Володимир Гройсман, навпаки, назвав бюджет «людоцентричним».
Доходи держбюджету в 2017 році передбачені в розмірі 721,4 мільярда гривень, а витрати – 790,4 мільярда гривень. При цьому дефіцит бюджету складе 77,5 мільярда гривень – 3% ВВП.
Крім того, в новому бюджеті схвалені макропоказники, які передбачають:
- зростання ВВП в 2017 році на 3-4%,
- інфляцію на рівні 8,1%,
- рівень безробіття 8,6%,
- прогнозний рівень держборгу 66,8% ВВП
- курс гривні на рівні 27,2 гривні за 1 долар.
У 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлюється у розмірі з 1 січня 2017 року – 1544 гривні, з 1 травня – 1624 гривні, з 1 грудня – 1700 гривень. При цьому мінімальну заробітну плату передбачається встановити у 2017 році в місячному розмірі з 1 січня – 3200 гривень, а у погодинному розмірі з 1 січня – 19,34 гривні.
Є привід для радості у вчителів, лікарів та МНС-эсников
Бюджет 2017 року передбачає підвищення мінімальної зарплати у держсекторі до 3200 гривень. Після зміни тарифної сітки це означає, що зарплата у більш ніж 600 тисяч української вчителів зросте на 50 відсотків, а у співробітників МНС - в середньому з 3 тисяч до 5 тисяч гривень.
Також на 30 відсотків зросте зарплата у майже півмільйона зайнятих в українській медицині.
Зростуть витрати на армію і силові структури
Ще один важливий момент для воюючої третій рік країни — це зростання витрат на оборону. Зокрема, фінансування Міноборони збільшиться на 12%.
А всього на сектор оборони і безпеки закладено 132,9 млрд. грн.
Видатки на грошове забезпечення військовослужбовців зростуть на 9,8 % - до 65,5 млрд. грн. Крім того, на 20%, або на 386 млн грн., порівняно з нинішнім роком, збільшено витрати на лікування та реабілітацію військових. Майже 2 млрд грн. в наступному році будуть спрямовані на медичне забезпечення армії, придбання медикаментів і медичного обладнання.
Аграрний сектор
Рекордна сума - майже 5,5 мільярда гривень передбачено на підтримку аграріїв. Щоправда, критики стверджують, що більшу частину цієї суми отримають і так не бідуючи великі агрохолдинги. А ось на невеликі фермерські господарства, швидше за все, цей грошовий дощ навіть не капне.
Півмільярда на українське кіно
Той факт, що «кіно — найважливіше з мистецтв», дійшов, нарешті, і до української влади. На підтримку українського кінематографа виділено майже 500 мільйонів гривень.
Однак, сумніваюся, що в наступному році ми, нарешті, побачимо на кіноекранах якісні українські блокбастери і захоплюючі історичні епоси — але безумовно, що починати хоч з чогось треба.
Погана новина для курців та пияків
Верховная Рада істотно підвищила акцизи на алкоголь і сигарети.
Так, підвищення акцизів на пиво складе 12%, до 2,78 грн/л, на лікеро-горілчані вироби - на 20%, до 126,96 грн/л 100% спирту.
Акциз на кріплені вина і вермути підвищиться на 12%, до 8,02 грн/л, ігристі вина – на 12%, до 11,65 грн/л. При цьому акцизна ставка на сухі вина збережеться на рівні 0,01 грн/л.
Акциз на сигарети зросте на 40%, до 445,56 грн за 1 тис. штук.
В результаті підвищення акцизу ціни на дешеві сигарети в 2017 році зростуть до 20 гривень за пачку або більше, на дорогі - до 40-50 гривень.
Звичайно, співвітчизники навряд чи стануть менше курити і пити, скоріше в їх сім'ях почнуть менше їсти.
Добрий, поганий бюджет
В цілому, як бачимо, малювати лише чорними або, навпаки, білими фарбами бюджет 2017 року буде неправильно. І безумовно добре, що він був прийнятий вчасно, і країна зможе почати новий рік з більш-менш відповідає її потребам фінансового документа.
Однак, як і всі українські бюджети, в ньому відображені результати складних домовленостей наших фінансово-промислових груп та їхніх лобістів у Раді. І як зросла ціна депутатського голосу в ніч перед голосуванням, чітко видно на одному простому прикладі: вартість фінансування будівництва шахти «Нововолинської» за ніч зросла в сім разів - з 20 мільйонів у ході розгляду держбюджету 20 грудня сума була збільшена до 150 мільйонів гривень.
Однак, як показує досвід Міністерства оборони України, справі не допомагають навіть правильно і справедливо виділені мільярди.
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що оборонне відомство так і не використала виділені йому чотири мільярди. З цієї суми триста мільйонів передбачалося витратити на покупку квартир. Невже у нас вже всi АТОшники отримали квартири? Або не вистачає квартир для покупки в новобудовах?
А, може, хтось не зміг вчасно домовитися про класичної оборотки, щоб гроші з державної кишені перекочували в кишеню чиновників?
Свiтлодарська битва — зрада або перемога
Вранці, 18 грудня, українців, вже звичним до нудним зведеннями позиційних боїв на Донбасі, чекав сюрприз.
Стало відомо, що під час боїв на Свiтлодарськой дузі українська армія, згідно з офіційною інформацією, — відбивши наступ великої диверсійної групи бойовиків, перейшла в контрнаступ, а за версією ватажків «республіки», - в наступ.
Після чого протягом усього тижня з фронту надходила суперечлива інформація — за версією Штабу АТО українські воїни - виглядали справжніми переможцями. А ось сепаратисти, так і приєдналися до них емоційно деякі волонтери — запевняли нас у повному ураженні ВСУ і мало не новому Іловайські. Що ж відбувалося на Светлодарской дузі насправді?
Хронологія подій
Отже, Свiтлодарська дуга — територія довжиною приблизно в шість кілометрів, яку після відходу з Дебальцевського плацдарму посіла українська армія, прикриваючи стратегічний об'єкт - Вуглегірську ТЕС.
Наступ на Свiтлодарской дузі виглядає привабливо для обох сторін. Так, ВСУ в разі успіху можуть перерізати важливу дорогу Дебальцеве-Вуглегірськ та створити котел для окупаційних військ.
Російське командування «республіканського» воїнства в якості важливої стратегічної мети могло дістати Вуглегірську ТЕС і поставити на межу колапсу українську енергетику в традиційно важкий зимовий період. Плюс в разі успіху створити умови для російських «консерв» в Києві - спробувати вивести народ на новий Майдан під гаслами боротьби з тотальною «зрадой».
Зазначимо, що згідно з Мінськими угодами вся територія Дебальцевського плацдарму повинна перебувати під контролем українських військ.

18 грудня — початок битви
18 грудня о 6 годині ранку, за офіційною версією ВСУ, під прикриттям вогню артилерії і мінометів ворог зробив спробу захопити два опорних пункту ЗС України в районі селища Луганське.
Напад бойовиків було відбито з великими втратами для них — близько 20 осіб окупанти залишили на полі бою, а понад 30 терористів отримали поранення.
Далі сили 54-ї бригади перейшли в наступ і на плечах відступаючого противника захопили чотири важливі стратегічні висоти:

висота Кiкiмора
висота(Хрест) х 62959 у 46425
висота (Зірка) х 62749 у 46520
(п'ятий пост) х 62359 у 46646
(четвертий пост) х 62015 у 46510
А також лісосмугу, з якої раніше бойовики періодично обстрілювали позиції ВСУ.
Сили ЗСУ втратили п'ять вояків і близько 16 людей отримали поранення. Сепаратисти в паніці почали говорити про великий наступ сил АТО з метою захоплення Дебальцево та Вуглегірська.
Цікаво, але всі республіканські воєнкори» досить чесно написали, що «наступ» відбувалося силами однієї роти, посиленої підтримкою кількома БМП.
І тут у версії сепаратистів про те, що починали ВСУ, виникає серйозна нестиковка — при всій неповазі до «ополчения» і російської армії, уявити, що ВСУ за допомогою однієї роти і без єдиного танка пішли визволяти Дебальцеве та Вуглегірськ може тільки ненауковий фантаст.
Втрати
Те, що обидві сторони применшують свої втрати і перебільшують чужі - це класика війни з часів великого Сунь-Цзи.
Українська армія дійсно понесла великі втрати, на щастя, не стільки убитими, а скільки пораненими, за об'єктивними оцінками, до 300-х - увійшло кілька десятків воїнів АТО.
За перші три дні боїв достовірно підтверджені втрати - троє загиблих зі складу 25-го батальйону, четверо загиблих зі складу 1-го батальйону 54-ї механізованої бригади. Один військовослужбовець пропав без вести (як з'ясувалося, потрапив у полон).
А ось що написав про втрати окупантів за 18-19 грудня російський найманець Валерій Гратов:
«У ДНР на фронті твориться пекло. Поки Сашка Захарченко не може вийти із запою, нас довбають по всій лінії. Насипають жорстко, Гіві кудись під шумок пропав. Бійці деморалізовані, карателі лізуть з усіх боків, наші героїчно відбиваються! Але у нас великі втрати, підтвердженого вже 37 осіб загинуло та 52 тяжко поранено, 5х буквально розірвало на дрібні шматки якимось невідомим снарядом (!) (можливо, карателям американці передали якусь нову зброю)» .
Далі було ще гірше. Так, за версією іншого експерта «колишнього «міністр оборони ДНР» Ігоря Гиркина (Стрєлкова), на п'ятий день боїв, 23 грудня, ситуація виглядала так:
«Запеклий бій прямо зараз в ці хвилини йде в районі Новолуганки (район Вуглегірська - Горлівки вздовж траси Харків-Ростов). Два повнокровних "нацбата" ("Галич", другий уточнюють), перекинуті з тилу, при масованої артилерійської підтримки та з бронетехнікою - ведуть атаку на позиції "корпусів". У наших - чутливі втрати, укри тіснять.
ЯндексПерекладач
Очевидна мета - прорватися до Вуглегiрська і перерізати пряме сполучення між Дебальцеве та Горлівкою. Ополчення б'ється, незважаючи на масове дезертирство "15-тисячників" - контрактників з тієї самої прославленої "регулярної армії", яка покінчила з махновщиною". Але ситуація важка», - написав Стрєллков.
Підсумки битви на Светлодарськiй дузі
Згідно з інформацією, до ранку 24 грудня на Светлодарськiй дузі встановилося затишшя. Запеклі спроби російсько-окупаційних військ вибити сили АТО з захоплених позицій закінчилися нічим.
У результаті 6 денних важких боїв сили АТО просунулися вперед на ділянці фронту шириною до 30 км в глибину від 1 км до 3 км
Також територія, контрольована ВСУ, приросла не тільки стратегічними висотами, але і селищем Новолуганское, в якому сили АТО 23 грудня встановили блокпост і який раніше знаходився на лінії розмежування в сірій зоні.
Поле битви залишилося за силами АТО. Українська армія провела успішний тактичнbq наступ, продемонструвавши, що за розмовами про «хорватському» сценарії вирішення конфлікту на Донбасі можуть стояти цілком конкретні справи.
Швидше за все, до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа спроби промацати на «слабо» сили АТО можуть продовжиться і далі не тільки на Свiтлодарськiй дузі, але і по всій лінії фронту. Однак українська армія довела на ділі, що будь-яка спроба наступу зменшує в результаті територію "республік", як шагреневу шкіру.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
11:31, 8 квітня
14:00, 5 квітня
12:50, 31 березня
06:13, 4 квітня
10:31, 4 квітня
live comments feed...
Коментарі