• Головна
  • Наскільки прозорою є місцева влада на Львівщині: результати моніторингу
14:30, 3 квітня 2012 р.

Наскільки прозорою є місцева влада на Львівщині: результати моніторингу

Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА презентувало результати кампанії громадського контролю «Публічна влада – активна громада», проведеного у п’яти містах Львівщини. Зокрема, з’ясували наскільки чиновники на місцях є публічними та відкритими.

Метою проекту, який охопив  Добромиль, Дрогобич, Пустомити, Стрий та Трускавець, було поширення практики громадського контролю на місцевий рівень. Окремо,  в рамках моніторингових кампаній досліджувалося використання механізмів громадської участі для залучення громади до прийняття рішень на місцевому рівні.

Для цього, протягом чотирьох місяців учасники проекту надсилали запити на отримання доступу до публічної інформації, відвідували пленарні засідання ради, зустрічі місцевих обранців із виборцями, аналізували роботу офіційних сторінок міських рад, брали участь у публічних заходах тощо.

За словами координатора проекту Ольги Стрелюк, результати моніторингу передбачити було важко, а ще важче було спрогнозувати позитивний вплив моніторингу на місцеву владу.

Так, в рамках кампаній вдалося добитися прийняття у Добромилі основних положень, які регулюють механізми громадської участі, Трускавецька міська рада отримала перший запит на отримання публічної інформації та заклала нормативну базу для реалізації ЗУ «Про доступ до публічної інформації», у Пустомитах з’явилася практика надсилання звітів та отримання відповіді на них через електронну скриньку.

Щодо основних висновків за результатами  кампаній у п’яти містах Львівської області, то їх можна поділити на три категорії:

1.  Органи місцевого самоврядування не виконують обов’язкових норм, передбачених ЗУ «Про доступ до публічної інформації».

2.   У більшості локальних громад відсутня нормативно-правова база, яка б забезпечувала можливість впливати на творення місцевої політики.

3. В радах відсутні графіки прийому громадян депутатами.

Окрім цього, громадським спостерігачам вдалося з’ясувати недобросовісне виконання депутатами та посадовими особами місцевих рад свого обов’язку звітувати перед виборцями. Найкращу ситуацію спостерігали зі звітуванням міських голів, які публічно оцінили роботу виконавчої структури та реалізацію соціально-економічних програм (Пустомити, Дрогобич, Стрий, Добромиль). Депутати звітувати перед виборцями не спішать – громадські контролери зафіксували лише кілька випадків публічних звітів місцевих обранців перед громадою.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...