• Головна
  • Торгова війна: на що замінюють українські супермаркети товари з РФ (ФОТО)
Тема для обговорення
09:00, 7 лютого 2016 р.

Торгова війна: на що замінюють українські супермаркети товари з РФ (ФОТО)

Тема для обговорення

З 10 січня 2016 року Україна заборонила ввозити на свою територію деякі групи російських товарів. У Кабміні пояснили своє рішення просто: це відповідь на аналогічні санкції з боку РФ.

Під заборону потрапили 43 позиції. Серед них - кава, чай, м'ясні, молочні та хлібобулочні вироби, а також дитяче харчування. Не пропустять на українському кордоні соуси, сигарети, алкоголь і морепродукти.

В супермаркетах говорять, що прибрати відразу з полиць весь заборонений товар не зможуть, але до кінця року обіцяють: товари з РФ зникнуть.

Поки ж вони не зникли. Деякі магазини дуже неохоче прощаються з продукцією, закупленою в РФ.

Цікаво, що магазини навіть однієї і тієї ж торгової мережі в різних містах України поводяться по відношенню до товарів з РФ по-різному.

Наприклад, в Миколаєві, Харкові та Кривому Розі на полицях супермаркетів "Сільпо", "АТБ", "Делікатес'" і "Таврія" є товари забороненої групи з РФ. Але ця ж мережа супермаркетів, наприклад, в Дніпропетровську прибрала зі своїх полиць заборонені товари.

Тим часом, власники деяких супермаркетів, наприклад, «Велмарту» в Миколаєві, зайняли принципову позицію по відношенню до товарів з країни-агресора і повністю прибрали з полиць російський асортимент.

А ось у Львові російські продукти почали "зникати" вже давно. Після того, як депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу маркувати російські продукти, попит на них почав падати. З огляду на це, деякі торговельні мережі у Львові вже давно зменшили або майже повністю припинили закупівлю російської продукції.

"Ми ще в 2014 році почали маркувати російські товари в наших магазинах. У той час частка російських товарів становила у нас близько 30%. Але на початку серпня 2014 року ми розпочали маркувати російські товари і поступово виводити їх з продажу. І станом на сьогодні у нас в продажу залишилося 2 види російських товарів - жувальні гумки і цукерки "Рафаелло", які ми допродаємо і замінюємо товарами інших виробників, зокрема, українських та європейських. Тобто, як такого російського товару у нас фактично немає", - пояснила PR -менеджер супермаркетів "Близенько" Олеся Садова.

Що в замін

У багатьох супермаркетах, де ще залишилася продукція з РФ, пояснюють: на складах є товари, як мінімум, ще на пару місяців. Саме їх зараз і розпродають. В основному, це самі ходові - чай, шоколадні батончики, котячий корм ... Хоча і їх поступово витісняє продукція з інших країн.

Так, в Запоріжжі та Маріуполі чай Lipton, який до недавнього часу везли виключно з Росії, тепер з'явився в двох варіантах: російський та польський. Правда, за аналогічну пачку чаю з Польщі доведеться заплатити вдвічі більше, ніж за російський. Така ж ситуація і з шоколадними батончиками відомих фірм.

Замість заборонених продуктів на прилавках магазинів з'явилися і товари зі Швейцарії, Угорщини та Італії. В основному, це миючі засоби і зубні пасти.

А ось в Дніпрі найбільше продукції тепер з Німеччини. Особливо в відділі бакалії та на полицях з сухофруктами.

"Після 10 січня ми продукцію з Росії не отримували. Розпродали залишки, і перейшли на товари з інших країн", - розповіла продавець мережі «Сільпо» в Дніпропетровську Олена Кам'янець.

Побутова хімія та косметика

Незабаром пропадуть товари і з магазинів побутової хімії та косметики. Їх також замінять аналогами з Європи або українського виробництва.

Правда, поки що, наприклад, в Маріуполі, шампуні, креми та інші товари цього напрямку все ще російського виробництва. Їх закупівля проводилася аж до недавнього часу, вже після нового року. Але, як відзначають продавці одного з магазинів великої торговельної мережі побутової хімії, майбутні поставки під питанням. Зате, в зв'язку зі спрощеним ввезенням продукції з Європи, полиці магазинів швидко займає польська косметика.

Експерти кажуть, заміна косметики і побутової хімії - взагалі не проблема. Єдине, що може помітно подорожчати - це дитячі підгузники. «Ходові» марки і розміри дійсно виробляються в Росії. Любителям «Huggies» доведеться, швидше за все, від них відвикати. Компанія «Kimberly-Clark», яка виготовляє ці підгузники, а також предмети гігієни для жінок, потужності має в Росії, а інші східноєвропейські філіали цієї американської компанії мають іншу цінову політику. Така ж ситуація і з ТМ «Libero».

А ось пральні порошки відомих марок давно випускають в Україні. Як пояснив керівник дистриб'юторської бази в Одесі Олександр Гіляки, найбільший в Україні завод порошків у Вінниці був раніше викуплений російською компанією «Невська косметика» і виробляв продукцію під торговими марками «Усатий нянь» і «Сарма». Близько року тому українська «дочка» російської компанії перереєструвалася в Україні як ПрАТ «ВІННИЦЯПОБУТХІМ» і випускає виключно українську продукцію, створену на місцевих виробничих потужностях. Що стосується найбільшого постачальника побутової хімії і предметів гігієни - транснаціональної компанії «Procter & Gamble», то частина продукції - предмети жіночої гігієни та пральні порошки ТМ «Ariel», «Tide», «Bonux», «Gala» і «Dax» - виготовляється  на двох заводах в Україні - в Борисполі та місті Орджонікідзе Дніпропетровської області.

Решта продукції, яка в Україні займає левову частку ринку, випускається  як в Росії, так і в Польщі, Румунії, Угорщини. Протекціоністська політика Польщі повертає автоматично 20% ПДВ всім експортерам, і ми зараз можемо спостерігати в супермаркетах України аналогічні товари з Польщі та Росії, які у нас різко відрізняються в ціні на користь польських.

Але якщо більшість міст України відмовляються від російських продуктів, то Луганськ і Донецьк навпаки вимушено переорієнтували на них місцеве населення. Тут за два роки «республіканської» влади в дефіциті виявилися не російські, а українські продукти.

Товари та медикаменти з Росії, вартість яких на території РФ і без того вище, ніж в Україні, після численних «митних» зборів на блокпостах виявилися не тільки в 2-3 рази дорожче українських, але ще і гірші за якістю.

"Ніколи б не подумав, що наше донецьке молоко, яке все життя я вважав порошковим і розведеним, виявиться смачніше і ситніше будь-якого російського. Що" сирний продукт ", зроблений десь під Ростовом, виявиться неперетравлюваним ерзацом українського ковбасного сиру, а пиво можна давати на пробу немовлятам - градусів там менше, ніж в кефірі, а смак - як у касу, що злегка заграв", - говорить донеччанин Іван.

Тому українські продукти, якщо вони потрапляють на донецькі і луганські ринки, тут же змітають з прилавків. Навіть незважаючи на те, що коштують вони чимало. Наприклад, кіло доброго, запорізького, масла на "Соловках" (том самому ринку, де Захарченко клав пістолет на ваги і ціни перевіряв) коштує 395 рублів. І це при курсі рубля 3 за гривню.

Нові заборони

Нещодавно Кабмін розширив список товарів російського виробництва, ввозити які в Україні заборонено. В оновлений перелік додатково включені близько 70 товарних позицій, серед яких - соуси, кетчупи, риба і кондитерські вироби.

Ольга Калениченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Харьков #Мариуполь #санкции #Львов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...