Коли дитина йде до школи, багато батьків записують її також на додаткові заняття. Будьте обережні, щоб не перестаратися. Занадто багато обов'язків, може, навпаки, загальмувати його розвиток. Те, як додаткові заняття вибрати для дитини, має залежати від віку, схильності, а також від того, як організований його час. Якщо дитина полюбляє малювати, треба обдумати відвідування уроків малювання.
А якщо, наприклад, в дитячому садку дитина вчила англійську, варто продовжувати уроки, коли він піде до школи. У разі семирічок, варто дотримуватися великої обережності у виборі занять позашкільних. Саме вступ до школи є величезною зміною у житті дитини. Майже кожен потребує періоду адаптивного, так що краще не додавати йому обов'язків вже на початку року.
Додаткові заняття для дітей - навчання через гру
Маленька дитина навчається через гру. Таким чином, розвиваючи свій інтелект. Ніколи людина так не винахідлива, як між п'ятим і восьмим роком життя. Треба стежити, щоб цієї творчості не обмежити. Принцип такий, що чим менше дитина, тим додаткові заняття повинні бути більше для загального розвитку і неспецифічними. Ні в якому разі не повинні нагадувати шкільні уроки. В усі часи популярними були танці.
Додаткові заняття без поспіху і суперництва
Часто сумлінно вчимо дітей правилам суперництва. Ми вважаємо, що таким чином загартовуємо їх психіку, щоб потім вони могли краще справлятися у дорослому житті. Дійсно вони впораються краще?
Якщо занадто високо ви ставите планку, дитина не дає собі ради. Породить в ньому тоді відчуття, що він не відповідає вашим очікуванням. Це не загартовує, а лише послаблює психіку! Гартує переживання маленьких успіхів. Краще, щоб малюк із задоволенням узяв у руки кульку пластиліну і щось з нею створив, ніж годинами він готувався до цього. Дитина повинна бути активною, боротися, але те, що він робить, має приносити йому радість. Тільки така додаткова освіта має сенс. Будь-то малювання або вокал.
Важливо
Близько 70 відсотків семиліток вимагає хоча б мінімального втручання логопеда. Таким дітям потрібно допомогти в отриманні надійних основ освіти, тобто навичкам читання та письма.
Дитина повинна мати вплив на вибір додаткових занять
Додаткові позакласні заходи збагачують освіту дитини і дають йому можливість всебічного розвитку. Однак виконання дитиною увесь тиждень завдань, доставка його з уроку на урок, в атмосфері поспіху і нервозності, може принести більше шкоди, ніж користі. Дитина повинна мати час на розваги і відпочинок. Надлишок обов'язків викликає в ньому опір.