Нещодавно у Львові відбулося відкриття ще однієї стоматологічної клініки. Нічого особливого не відбувалося і все пройшло добре, як і планувалося.
Але після цієї події з’явилося величезне бажання дізнатися: а скільки сьогодні існує стоматологічних клінік у Львові та у всій країні та чи існує така величезна потреба в них? Отже, розпочнемо.
Для задоволення своєї цікавості, відкриваємо сторінку пошукової системи, друкуємо лише одне слово «Стоматологія» та дивимося результати на вкладниці «Карти». І що ми бачимо?! Що кількість та зосередженість стоматологічних клінік в цілому по місту не однакова. Начебто, воно і зрозуміло: у центрі має бути більше, бо центр – є центр. Але чому? Частіше за все люди йдуть до стоматології саме з дому. А в спальних дільницях міста зосередженість менша. Маємо, що самі стоматологи зацікавлені у тому, щоб їх клініка була в центрі, адже там потік ймовірних клієнтів більший. Але є й інша сторона цього питання: чим ближче до центру, тим дорожче оренда приміщення, тим вище ціни, тим менше клієнтів. Замкнуте коло!
Поглянемо чи це в цілому така ситуація по країні чи це тільки Львів? Для прикладу розглянемо столицю України. Змінюємо наш пошуковий запит на «стоматологія Київ» та бачимо ту ж саму картину. У центрі Києва зосереджено найбільша кількість стоматологічних клінік (і відома та розкручена клініка Дубнової «Стоматолог і Я», і осередки мереж стоматологічних кінік, і навіть ті, про які ніхто ніколи не чув) з найширшим спектром надання послуг: від дитячої стоматології до послуг з медикаментозним сном та наймоднішим на найсучаснішим відбілюванням зубів ZOOM.
Чому самі стоматологи не думають про те, що далеко не в кожного українця є можливість відвідувати центральні стоматологічні клініки. А потребу у послугах цих лікарів мають майже всі громадяни за дуже-дуже рідкісним винятком. На околиці міста і оренда дешевше, і не так довго самим робітникам доставатися до роботи, і якщо правильно обрати місце, то і потік людей буде неменшим. Навпаки, на кінцевих зупинках приміського напрямку такі черги бувають, що страшно подумати коли ці бідолахи додому дошкандибають! То ж чому не поширювати свої послуги саме на цей прошарок населення? Він також платоспроможний та також заслуговує на якісні та своєчасні звернення до лікарів.
Мабуть, це питання так і залишиться без відповіді, адже хто б і як би не відповідав, головна теза відповіді одна – гроші. Нажаль.