Щитовидна залоза відповідає в нашому організмі за роботу нервової системи, обмін речовин і теплообмін. Захворювання цього органу відноситься до найбільш поширеним недугам сьогодення. На збої в її роботі впливають стреси, погана екологія, дефіцит йоду і генетична схильність. Про проблеми з щитовидною залозою люди можуть просто не здогадуватися, так як недуга дуже часто буває безсимптомним. Але це не означає, що організм хворого не зазнає ніяких фізіологічних змін.

Захворювання може даватися взнаки опуханням щитовидних вузлів (утворення зоба) і розростанням тканин самої залози. Через це відбувається зміщення судин. Збільшена щитовидка може здавлювати органи дихання і травлення, що призводить до утруднення дихання і ковтальної функції. Якщо ви відчуваєте подібні симптоми, то зверніться до лікаря, якого ви можете знайти на сайті.

Лікарі рекомендують кожній людині щорічно проходити обстеження щитовидної залози, так як це підступне захворювання «мовчить» довго. Як правило, для виявлення захворювання доктора використовують ультразвукове дослідження, яке дозволяє діагностувати недугу на ранніх стадіях його появи.

Захворювання щитовидної залози мають дві форми. Це гіпофункція і гіперфункція. Гіпофункція виражається в дефіциті гормонів, який призводить до порушень синтезу каротину і вітаміну А в організмі. Все це знаходить відображення в зміні кольору шкіри і порушення роботи системи травлення. Така проблема з щитовидкою тягне за собою і захворювання серця. Бувають випадки, коли людина, яка страждає гипофункцией щитовидної залози, не може скинути зайві кілограми, навіть сидячи на суворій дієті.

Жінки, які страждають таким недугом, помічають у себе надлишковий ріст волосся на обличчі і в області грудної клітини. Дуже часто таке захворювання супроводжується зниженням температури тіла, а також частими застудами.

Гіперфункція щитовидки має зовсім інші симптоми. При цьому недугу спостерігаються сильне і безпричинне схуднення, розлад нервової системи, слабкість і швидка стомлюваність, аритмія серця. Найчастіше захворювання схильні жінки молодого віку. Такий збій роботи щитовидної залози тягне за собою таке захворювання, як тиреотоксикоз. Якщо призначені лікарем препарати виявляються неефективними, доводиться вдаватися до оперативного втручання.