Пієлонефрит — це запалення тканин нирок та сечовивідних шляхів. Хвороба може мати гостру та хронічну форми. У першому випадку вона стрімко розвивається та призводить до багатьох ускладнень без вчасної та ефективної терапії. У другому — спричиняє значне пошкодження нирок.
Причинами запалення стають інфекції, зниження імунітету внаслідок супутніх хвороб або вікових змін. Найчастіше пієлонефрит виникає в жінок через анатомічні особливості будови сечовидільної системи. Терапія містить антибіотики, до яких чутливі патогени, а також імуностимулятори та рослинні препарати, наприклад, Уролесан, що поліпшує кровообіг у тканинах нирок. Придбати медикаменти можна на сайті Аптека 9-1-1.
Причини та симптоми пієлонефриту
Причиною запалення ниркової тканини є бактеріальні інфекції, що потрапляють через сечову систему. За наявності додаткових чинників, що провокують активний розвиток патогенів, хвороба швидко прогресує. Що може спровокувати інфекцію:
- супутні хвороби — цукровий діабет, аденома простати, запалення органів малого таза;
- порушення відходження сечі;
- сечокам’яна хвороба;
- зниження імунітету внаслідок вірусних захворювань, переохолоджень.
У разі появи жару чи ознобу, болю в попереку та крові в сечі, частому та болючому сечовипусканні потрібно негайно звертатися до уролога. Також хворий може відчувати загальну слабкість та симптоми інтоксикації — нудоту та блювання. Не можна затягувати зі зверненням, потрібно вчасно почати антибактеріальну терапію. Також необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря, щоби не допустити переходу хвороби в хронічну форму.
Лікування пієлонефриту
Насамперед за допомогою аналізів виявляють патогенні бактерії, що спричинили інфекцію. Далі необхідне приймання:
- антибіотиків;
- засобів для зняття інтоксикації (найчастіше у вигляді інфузій чи ін'єкцій);
- рослинних препаратів для покращення кровообігу в нирках та активізації діурезу.
Під час ефективної терапії зникають симптоми інтоксикації (підвищена температура, біль у суглобах), набряки, покращується відтік сечі.
Додатково потрібно збільшити кількість рідини, прибрати з раціону сіль, гострі, жирні, білкові продукти.