Занурення у світ ігор більше не обмежується лише екраном або звуковими ефектами. Якщо раніше цього можна було досягти лише за допомогою сучасних моніторів або ж навушників, що здатні були уловлювати найдрібніші звуки, то сьогодні геймерські девайси значно розширюють межі сприйняття, дозволяючи буквально відчути гру на новому рівні.

VR-шоломи та контролери

Індустрія компʼютерних ігор чи не найпершою опанувала технології віртуальної та доповненої реальності. Аналітики також стверджують, що це також обовʼязковий етап розвитку і у напрямку азартних розваг, але там практичне застосування сучасних технологій залишається на початковому етапі. Чималу роль у цьому відіграють власне звички самих гравців, які шукають на офіційному сайті казино звичні розваги та не мають додаткового обладнання.

У світі геймерів ситуація інакша - VR-шоломи вже давно пропонуються на ринку, а, наприклад, Sony не так давно обзавелася власним Playstation VR та старанно популяризує гаджет серед своєї аудиторії, супроводжуючи його відповідними іграми. Втім, саме ігри сьогодні і залишаються чи не головною перешкодою на шляху до масового використання цих гаджетів - справді унікальних серед них одиниці.

Намагаються не відставати і інші виробники. Наприклад, Meta Quest 3 пропонує автономний VR-шолом, який пропонує бездротове занурення у віртуальну реальність, а HTC Vive Pro 2 може похвалитися високою роздільною здатністю та точним трекінгом.

А от у світі контролерів локальну революцію у 2020 році здійснив геймпад від DualSense від Sony. Якщо вібрацією під час гри вже було нікого не здивувати, то адаптивні тригери, що дозволяли відчувати, наприклад, постріл або натяжіння, були чимось новим.

Крісла та рульові системи

З огляду на допоміжні девайси найбільш уважними розробники є до шанувальників перегонових симуляторів. Наприклад, Thrustmaster T-GT II надає надзвичайно реалістичний досвід завдяки точній передачі кермового зусилля та змінних механічних елементів. Дорожчим за нього є Fanatec Podium Racing Wheel F1, який відтворює найменші деталі дорожнього покриття та сили прискорення.

Втім, якщо рульові системи є досить обмеженими у своєму функціоналі та призначені для конкретних ігор, то геймерські крісла вважаються універсальними девайсами, адже зазвичай адаптовані та синхронізовані з тим, що відбувається на екрані.

Одним з таких є X Rocker Pro Series, що має повний набір компонентів для максимального занурення у гру:

  • Власна аудіосистема;
  • Функція вібрації;
  • Сумісність з більшістю сучасних ігрових платформ.

Причому “начинку” можна підібрати, виходячи з власного бюджету. Ще далі йдуть розробники Razer Freyja - це накладна подушка для геймерів, що здатна максимально точно передавати тактильні відчуття під час гри, а окрім цього синхронізується з іншими мультимедійними системами.