За останні роки смартфон став повсякденним гаджетом, функціонал якого продовжує розширюватися, тож сьогодні незамінний гаджет залучений у більшості щоденних процесів. Це вже давно більше, ніж засіб спілкування, проте разом зі зручністю смартфон може нести також певні ризики, тому надзвичайно важливим є його правильне та дозоване використання.
Поширені помилки
Попри постійне вдосконалення характеристик сучасних смартфонів з урахуванням найпоширеніших сценаріїв їх використання, часто власники гаджетів нехтують загальними правилами, які допомагають продовжити життя смартфона та забезпечити його стабільну роботу. Наслідки можуть бути помітні під час роботи в інтернеті або з великим обсягом даних. Наприклад, під час гри онлайн у слоти на https://pmcasinos.com/uk/ або у режимі багатозадачності.
Саме тому спеціалісти радять приділяти особливу увагу актуальні версії програмного забезпечення та оновленню мобільних додатків, адже чимала кількість користувачів зазвичай вимикає функцію автоматичного оновлення, а з часом стикається з порушення тих чи інших функцій.
Безумовно, смартфонам шкодить і неправильне їх використання:
- Зберігання при не надто високій або низькій температурі;
- Постійне розряджання до 0%;
- Ігнорування резервного копіювання даних;
- Користування неперевіреними зарядними пристроями.
Виправлення цих звичок допоможе продовжити термін служби смартфона і захистити його від непередбачуваних проблем.
Ризики для користувача
Якщо ж неправильне використання смартфона може зашкодити хіба що пристрою, який з часом все одно буде замінено, то для користувача гаджет може нести значно більші ризики. Наприклад, спеціалісти часто наголошують на так званій залежності від гаджета, особливо тепер, коли смартфон перетворився на один з головних засобів інформації.
Регулярні перевірки сповіщень або соціальних мереж викликають залежність і знижують концентрацію на важливих завданнях. Це також може призвести до стресу та тривожності через надлишок інформації. Особливо шкідливою звичкою називають постійне використання смартфона безпосередньо перед сном. Синє світло від екранів порушує вироблення мелатоніну – гормону сну, що призводить до безсоння та поганої якості сну. Зазвичай радять обмежити доступ до гаджета принаймні за пів години до сну.
Окремі негативні наслідки можна нівелювати за допомогою налаштувань. Зокрема, знизити навантаження на зір можна за допомогою зниження рівня яскравості або ж збільшення шрифтів. Сучасні операційні системи пропонують навіть окремі налаштування для користувачів з порушенням слуху або зору.