Ще з часів перших мобільних телефонів їх власники постійно стикалися з проблемою нестачі внутрішньої памʼяті, причому навіть використання карти памʼяті не завжди розвʼязувало проблему. В епоху соціальних мереж та месенджерів питання знову стало актуальним, адже буквально будь-який переглянутий медіафайл тепер відкладається у памʼяті смартфона.
Особливості налаштувань
Якщо зазирнути у налаштування смартфона та перевірити сховища, то виявиться, що найбільше місця у ньому займають саме месенджери та соціальні мережі та мають властивість розростатися аж до декількох гігабайтів. Окрім оновлень та системних даних левову частку займають саме тимчасові файли та кеш, який накопичується під час використання. Принцип їх роботи такий самий, як і під час користування вебсайтами - наприклад, коли шанувальники азартних розваг заходять на сайт казино Ельслотс, то у кеш зберігаються різні медіафайли, що пришвидшують завантаження сторінок під час повторного відкриття.
Що стосується месенджерів, то сьогодні вони перетворилися на зручний інструмент обміну фото та відео, а згодом додаткове навантаження на памʼять смартфона створила поява голосових повідомлень. Наступним кроком стала трансформація месенджерів у ЗМІ - наприклад, Telegram відомий своїми незліченними каналами на будь-яку тематику, а основі більшості з них лежить медіаконтент.
Вирішення досить проте - щоб не перейматися за вільний простір прямо у налаштуваннях більшості месенджерів можна увімкнути автоматичне очищення кешу за часом або при досягненні вказаного обʼєму. Щоправда, у такому випадку віднайти у листуваннях старі фото або файли буде вже неможливо.
Контроль за кожним файлом
Накопичення зайвих файлів зазвичай може позначатися на загальній роботі смартфона, тому важливо не досягати критичної позначки та вчасно позбуватися зайвого. Більшість додатків дозволяють керувати внутрішніми файлами прямо у налаштування їх свого профілю, проте інколи доводиться шукати і запасні шляхи:
- Налаштування смартфона;
- Використання сторонніх додатків (“клінерів”);
- Видалення та встановлення додатка.
Втім, у більшості випадків на допомогу приходить все ж автоматичне очищення.
Правильне налаштування власних соціальних мереж та месенджерів дозволяє мінімізувати їх взаємодію з внутрішньою памʼяттю. Наприклад, деякі месенджери можуть автоматично зберігати зображення у галерею після їх перегляду, причому будь-яких - від памʼятних фото до вітальних листівок із побажанням гарного дня.
Велика кількість кешу може викликати зависання додатків, уповільнення їх роботи і навіть збої системи. Регулярне очищення допомагає звільнити пам’ять, оптимізувати роботу додатків, зокрема месенджерів і соціальних мереж.