Історія заснування паперового комбінату сягає своїми витоками у XX століття. З фабрики, яка займалася виготовленням крейдованого та некрейдованого картону виріс великий бізнес. Завдяки оновленню ліній, інноваційним рішенням керівництва обсяги виробництва зростають і розширюється асортимент Київського картонно-паперового комбінату, попри нестабільну ситуацію в Україні.
Австрійські інвестиції в українському виробництві на тлі війни
Підприємство, основні потужності якого зосереджені в Обухові, за понад 40 років діяльності перетворилося на важливого гравця в целюлозно-паперової галузі. На сьогодні головним акціонером і кінцевим бенефіціарним власником Київського картонно-паперового комбінату (ККПК) став Хайнц Ціннер (Heinz Zinner) – директор австрійського PMH. За весь час компанія вклала у виробництво понад 360 млн євро.
Попри війну та важку економічну ситуацію в країні, ККПК працює стабільно. Завдяки професійному управлінню та досвіду адаптація до нових умов пройшла швидко та успішно. У 2023 році комбінат навіть збільшив обсяг виробництва картонно-паперових виробів на 1,8% порівняно з попереднім періодом. Цьому сприяли проведені в Київському КПК антикризові заходи, налагодження логістики, відновлення економічних зв’язків. Розвиток пов’язаний з покращенням стану та ефективності застосування виробничих потужностей. У рамках модернізації передбачено:
- придбання верстатів для виготовлення рулончиків без гільз;
- купівлю устаткування для подрібнення джгутів;
- запуск лінії фальцесклеювання;
- оновлення сушильної машини.
Для встановлення нового іноземного обладнання в останні роки виділили близько 15 млн євро.
Напрямки діяльності картонно-паперового комбінату
Сьогодні діяльність підприємства з виготовлення паперової продукції в місті Обухів набула неймовірного розмаху. Якщо врахувати, що на початку свого створення в асортименті був лише стандартний картон, то тепер виробник представляє на ринку такі види товарів:
- паперові вироби (туалетний папір, серветки, рушники);
- гофрокартон;
- чотириклапанні гофроящики;
- литу тару;
- швидкозбірні e-commerce box та SRP-упаковки, які мають відривну клейку стрічку.
На комбінаті працює техніка переважно іноземного походження. В цехах КПКК встановлене обладнання компаній Bobst (Швейцарія), Martin (Франція), Versor Engineering (Польща), Maflex (Італія), Weima (Німеччина).
Досягнення Київського КПК в роки війни
Попри важку ситуацію в країні, підприємство активно працює, піклуючись про довкілля та добробут працівників. Комбінат виготовив у 2024 році понад 152 млн кв. м гофротари, а виробництво паперу-основи та картону перевищило 27 тисяч тонн та 90 тисяч тонн відповідно. Причому продукція зроблена з якісної сировини, що підтверджують сертифікати якості. Картонно-паперове пакування Київського КПК, до якого входять завод гофротари, підприємства заготівлі сировини й виробництво продукції з паперу, популярне серед представників великого та малого бізнесу («Аврора», EVA, Meest Express, Roshen).
Власник ККПК Хайнц Ціннер (Dr. Heinz Zinner) впроваджує технологічні інновації, що підвищує обсяги виробництва. Постійно контролюється кожен виробничий процес, що забезпечує високу якість продукції. Запроваджені заходи екологічного характеру (встановлення обладнання для очищення викидів пилу і газів, закритий цикл використання води) зменшують вплив виробництва картонно-паперових виробів на довкілля.
Київський КПК постійно виділяє кошти на благодійні ініціативи: від забезпечення постраждалого від війни населення гуманітарною допомогою до організації днів донора. Завдяки своїй безперервній діяльності Київський картонно-паперовий комбінат забезпечує робочими місцями та соціальним пакетом тисячі працівників, не залишаючи без уваги молодь. Для них теж знаходяться вакансії в компанії, попри брак досвіду.