Якщо ви власник чи власниця приватного будинку, приділіть 3–4 хвилини та перевірте, чи все у вас готово до перебоїв з електроенергією. Наші поради враховують відключення за графіком та блекаути, які можуть тривати 2–3 дні. Image

Усі проблеми одним махом

Хочете взагалі не зважати на відключення і працювати та жити як раніше? Звучить як мрія? Зовсім ні. Це забезпечить генератор з автозапуском. Прилад автоматично вмикається, якщо напруга в мережі зникає або падає до показників, які шкодять побутовим приладам. Він перемикається менше ніж за 0,8 секунди. Коли світло знову є, генератор автоматично відключається, проте для вас нічого не змінюється.

Порада, як вибрати

Щоб підібрати відповідний генератор, складіть список приладів, які плануєте підключати. Підсумуйте їхню потужність (зазначену у ватах) і виберіть генератор, потужність якого на 20–30% більше. Це допоможе уникнути перевантажень і неприємних сюрпризів.

Інтернет та зв’язок

Щоб залишатися онлайн під час відключень, придбайте Starlink або проведіть оптоволоконний інтернет. Starlink забезпечить вам інтернет через супутники, незалежно від місцевих провайдерів чи електрики. Для автономної роботи під’єднайте роутер або Старлінк до повербанка, акумулятора чи переносної зарядної станції — і зможете користуватися інтернетом навіть під час блекауту.

Мобільний обігрів та освітлення

Щоб бути готовими до тривалих відключень, подумайте про переносні обігрівачі на газу або біопаливі. Вони доповнюють генератор, забезпечують тепло й комфорт у вашій домівці. Поєднайте їх з портативними LED-лампами, що працюють від батарейок, щоб створити затишну атмосферу навіть у найтемніші та холодні дні.

Короткий чеклист, щоб ви перевірили, чи все готово до блекауту

Необхідні речі:

  1. запасний обігрів: твердопаливний котел, піч, буржуйка або тепловентилятори на газу;
  2. світло: акумуляторні ліхтарі, LED-лампи, що працюють від батарейок, або портативні сонячні панелі;
  3. живлення для пристроїв: зарядні станції або повербанки високої місткості для телефонів, роутера, ноутбуків;
  4. безперебійний інтернет: оптоволоконний або система Starlink;
  5. запас води: резервуар або в пляшках, якщо водопостачальна система залежить від електрики;
  6. готування їжі: газові балони або туристичні плити;
  7. продукти: запас консервів, круп та їжі, що не потребує довгого готування;
  8. енергія для побутової техніки: генератор, переносна зарядна станція для живлення холодильника, важливих приладів або система на сонячних батареях;
  9. психологічний комфорт: книги, настільні ігри, заряджені планшети, наповнені цікавими фільмами та серіалами для приємного дозвілля.

Підготуйтеся заздалегідь, щоб мати максимум комфорту попри обставини.