Вибір умивальника у ванну кімнату залежить від габаритів приміщення. Також потрібно враховувати місце підведення інженерних комунікацій та багато інших факторів.

Щоб купити раковину для ванної кімнати, потрібно звернутися в спеціалізований магазин сантехніки.

Матеріал виготовлення

Раковини виробляють з:

  • Кераміки. Чаші роблять із фарфору чи фаянсу. Порцеляна міцніша, практично без пір. У нього низьке вологопоглинання. За гладкою поверхнею легко доглядати без спеціальних хімікатів, її поверхні не накопичуються бактерії, залишки вапняного нальоту, мийних засобів. Термін експлуатації фарфорової сантехніки сягає 50 років. Фаянс – тендітний матеріал з пористою структурою. Щоб знизити вологопоглинання його покривають спеціальною емаллю.
  • Керамограніту. Такі чаші можна експлуатувати до 50 років. Матеріал стійкий до утворення відколів, тріщин під механічним впливом. Він має чудові характеристики шумопоглинання, завдяки чому вода падає в таку чашу практично беззвучно. Керамограніт термостійкий, не деформується за високих температур та різких перепадів. На його гладкій поверхні не накопичується бруд.
  • Латуні. Відрізняються високою міцністю та довговічністю, що виправдовує їхню високу ціну в порівнянні з іншими матеріалами. Вони естетичні та різноманітні за дизайном.
  • Нержавіючої сталі. Така раковина легка, недорога та водночас міцна. Вона не схильна до утворення корозії, не уражається пліснявою, грибком. Підтримувати чистоту та гігієну просто, достатньо вибрати неабразивні мийні засоби.
  • Скла. Виглядає красиво, візуально збільшує площу приміщення. Попри крихкість, вона міцна і стійка до зносу. За міцністю загартоване скло перевершує фаянс. Доглядати скляні раковини досить просто, але мити їх потрібно частіше, ніж вироби з інших матеріалів.

Це найпопулярніші матеріали для виробництва раковин. Проте трапляються й інші варіанти.

Форма раковини

У продажу представлені прямокутні, круглі та інші моделі. Відмінності як зовнішні. Від форми залежать зручність використання та простота догляду.

Прямокутні та квадратні моделі підходять шанувальникам лаконічності та мінімалізму в інтер'єрі. Вони універсальні. Такі чаші підійдуть як для просторої, так і компактної ванної кімнати. Їх встановлюють впритул до стінки або на «острівці».

Круглі чаші найчастіше встановлюють накладним способом. Впритул до стіни їх не поставити. Внаслідок м'яких контурів вони гармонізують інтер'єр. Ще один плюс відсутності кутів — простіший догляд.