Власники тютюнових фабрик оптимізують виробництво й логістику, створюють нові рецепти тютюнових сумішей і скорочують вуглецевий слід від виготовлення сигарет. Але деякі речі залишаються незмінними. Купуючи сигарети в офлайн-магазині або онлайн-сервісі https://cig-poshta.in.ua/ru/shop/parliament-ru/, покупці не замислюється, чому тютюнові вироби виготовляють саме в такому вигляді. Щоб знатися на секретах цієї промисловості, читайте до кінця.
20 сигарет у пачці — випадковість чи виробнича необхідність?
У багатьох країнах світу 20 сигарет — мінімальна кількість для однієї пачки. Якщо законодавство не забороняє, то їхня кількість може сягати до 50 штук. Наприклад, у Канаді переважно продаються пачки з 25 сигаретами, а в Австралії — з 26, 30 і 40 штуками. Їхню кількість не збільшують через те, що пачка стане занадто великою і незручною у використанні, а не зменшують, бо на маленькій коробці складно розмістити всю інформацію про тютюновий виріб.
Також є думка, що державам вигідніше оподатковувати стандартні пачки з 20 сигаретами, ніж упаковки з більшою кількістю штук. Насправді це не відповідає дійсності, тому що акциз встановлюється не на пачку, а на 1000 сигарет. Оскільки розмір акцизу регулярно збільшується, це впливає на вартість тютюнових виробів для кінцевого покупця. Щоб не зазнавати збитків, виробники збільшують кількість сигарет в одній пачці. Завдяки цьому вони зменшують витрати на пакувальні матеріали.
А ще згадаємо легенду про першу пачку сигарет. Згідно з нею, вона була створена в такому ж форматі, як і коробка для патронів. Пояснити це можна тим, що під час війн виробничі потужності підприємств використовувалися на користь оборонно-промислового комплексу. Щоб не встановлювати нове обладнання, воно повинно було бути придатним для виробництва різних товарів.
Чому тютюн не випадає із сигарет?
Тютюнові фабрики проєктують форму сигаретних гільз так, щоб тютюн не розсипався. Він ігнорує силу тяжіння завдяки:
- технології обробки тютюнового листя;
- стрічковій фракції нарізаного тютюну;
- контролю ваги тютюнової суміші в одній сигаретній гільзі.
Сигаретний папір заповнюють тютюновим листям, нарізаним на тоненькі стрічки. Якщо висипати на стіл вміст сигарети, то можна побачити, що вони не прямі, а скручені. Коли сушиться дрібно нарізаний тютюн, він викривляється. Його волокна переплітаються між собою і стають менш сипучими.
До того ж виробники шукають ідеальну вагу тютюнової суміші для сигарети певного розміру. Її вказують у налаштуваннях промислових машин. Вони автоматично відміряють необхідну кількість тютюну. Завдяки цьому в усіх сигаретах однакова щільність тютюнової суміші.
Перфорація на сигаретах — необхідність чи елемент дизайну?
Перфорований сигаретний фільтр — спосіб зменшити вміст смол і нікотину. Від кількості вентиляційних отворів залежить об’єм повітря та розрідження тютюнового диму. З цією ж метою виробники сигарет використовують пористий папір. Він більш повітропроникний, ніж непористий, завдяки чому поліпшується «вентиляція» тютюнового диму.
Уперше перфорований сигаретний фільтр почали застосовувати наприкінці 1960-х років. Наразі він використовується в сигаретах легкої та середньої міцності. У міцних сигаретах у ньому немає потреби.
Яке вугілля містить сигаретний фільтр?
Сигаретні фільтри останнього покоління мають вугільний прошарок. Він вбирає надлишки вологи з диму та пом'якшує його смак. У тютюновому виробництві використовують активоване вугілля рослинного походження. Завдяки своїй пористості воно має чудові адсорбуючі властивості.
Про тютюнову промисловість можна розповісти ще багато цікавих фактів. Це регулярно робить Cig-Poshta — онлайн-сервіс із продажу та доставки сигарет в Україні.