В японський кулінарній культурі існує поняття «умамі» — п’ятого смаку. Його можна описати як м’ясний, тобто яскраво виражений білковий смак. Таке відчуття надає відома речовина — глутамат натрію. Вона активізує наші смакові рецептори, посилюючі їх чутливість, і розкриваючи яскравість страви.

Інформація про шкоду глутамату натрію — міф, тому як речовина є результатом природного процесу ферментації продуктів. Умамі відомий японцям давно, ще до відкриття хімічної формули речовини. І її поетично назвали п’ятим смаком. Скуштувати найсмачніші страви японського меню: суші і роли, удон і нігірі, можна замовивши їх на сайті Онігірі. Швидка доставка, свіжі продукти і екологічне пакування — переваги замовлення у компанії.

Як умамі дає окремий смак?

Нам відомі 4 смакових відчуття: солодке, кисле, солоне та гірке. Але дослідження показали, що по центру язика людини розташовані рецептори, здатні розпізнати м’ясний присмак. Глутамат натрію є у водоростях, які в японській кухні використовують у багатьох стравах: суші, онігірі, ролах. Також речовину виготовляють як окремий порошок і додають в грибні супи, сири, тушковані страви, соєвий соус.

Умамі є важливою складовою смаку наступних продуктів:

  • сирів пармезан та рокфор;
  • волоського горіху;
  • помідорів;
  • грибів;
  • готового м’яса;
  • цвітної капусти;
  • соєвого соусу.

Виділив та відтворив глутамат натрію японський хімік Кікунае Ікеда. Речовина є складовою багатьох натуральних продуктів.

Приємний смак: цікаві факти

На кожен смак реагують рецептори на язиці людини. Кисле і солоне яскравіше відчувається на кінчику та по бокам язика, а от умамі накриває всю його поверхню. Після умамі довго зберігається приємний післясмак.

Глутамат натрію помилково називають підсилювачем смаку, але правда в тому, що він смак збагачує та розкриває. Тому споживаючи суші і роли, не думайте про речовину, а просто насолоджуйтесь неповторним смаком натуральних продуктів.