В даній статті розглянуті наступні питання: поняття реєстрації та її відмінність від радянської «прописки»; процедура реєстрації за місцем проживання (порядок, необхідні документи, вартість, терміни); хто і кого, а також куди може прописати; юридичні наслідки прописки.
Ді знатися більш докладніше про прописку можна на propuska.com.ua
Прописка і реєстрація: шукаємо відмінності
Як відомо, 14 листопада 2001 р. Конституційний суд визнав неконституційним інститут прописки в Україні (рішення N 15-рп/2001 у справі N 1-31/2001), яка на той момент мала дозвільний характер. Це означало, що для того, щоб прописатися або виписатися за місцем проживання, громадянам треба було одержувати дозвіл органів внутрішніх справ. Конституційний суд визнав, що це «дозвіл» порушує найважливіші права громадян на свободу пересування і вільний вибір місця проживання, встановлені Конституцією України та міжнародними угодами.
Якщо вам потрібна прописка у Львові, то звертайтеся до нас.
На зміну прописку прийшла реєстрація — в теорії, принципово інша процедура, яка носить не дозвільний, а інформативний характер. Суть реєстрації в тому, що громадяни просто повідомляють органи МВС про своє місце проживання, а ті, у свою чергу, зобов'язані громадян за цим місцем проживання зареєструвати, і дозволяти або відмовляти у прописці на свій розсуд органи МВС більше не можуть.
Однак, ці положення залишаються лише теорією; на ділі ЖЕКи і паспортні столи і сьогодні продовжують створювати масу бюрократичних зволікань, незаконно вимагати додаткові довідки у такому, здавалося б, простій справі, як реєстрація громадян за місцем проживання, як ніби й не було того чудового рішення Конституційного суду.
Згідно ст. 3 Закону, реєстрація — це внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу з питань реєстрації.