Досить часто бізнесмени, особливо початківці, допускають ряд помилок при імпорті товарів. Вони можуть стосуватися різних витрат, розрахунків, організації доставки, вибору постачальника тощо. Розглянемо найбільш популярні помилки, щоб ви могли врахувати і уникнути їх.
1. Не розрахували витрати
Витрати — один з найважливіших аспектів будь-якого бізнесу. Часто підприємці приділяють максимум уваги ціні товару, шукаючи його чим дешевше, але забувають про інші статті витрат.
До них відносяться:
- доставка з Китаю в Україну;
- розмитнення товару;
- сплата податків, та багато інших нюансів.
Враховуючи це, спочатку необхідно розробити фінансову стратегію, і тільки потім починати підбір постачальників та планування замовлення товарів.
2. Обрали неправильного постачальника
Другим важливим пунктом у організації імпорту з Китаю є підбір постачальника. Помилки на цьому етапі можуть обернутися великими фінансовими втратами, які можуть містити як вартість самої партії товару, так і витрати на доставку, а також втрати доходу від тимчасово непрацюючого бізнесу.
Вибираючи постачальника, потрібно дотримуватися ряду важливих правил:
- Приділяти увагу якості зображень та повноті інформації про товар.
- Просити реальні фото, замовляти зразки товарів перед закупівлею крупної партії.
- Ретельно вивчати відгуки та звертати увагу на рейтинг постачальника на тій чи іншій онлайн-платформі.
- Шукати прямі контакти (номер телефону, фізичну адресу, сайт) та зв’язуватися з продавцем особисто.
- Враховувати обсяги виробництва, наявність власної фабрики чи заводу, складів зберігання тощо. Чим крупніше постачальник, тим більше у нього сервісів і можливостей, а у імпортера менше шансів стикнутися з шахрайством.
- Завжди перевіряти надані продавцем документи, бажано через юристів.
3. Обрали неправильний спосіб доставки
При здійсненні імпортної діяльності, дуже важливо планувати логістику та розбиратися у її нюансах, наприклад — знати як проводяться митні операції, які вимоги до ввезення товарів в Україну та інше. Суттєве питання — вибір способу транспортування. Наприклад авіадоставка буде швидкою, але вона значно дорожче, ніж доставка товару з Китаю по морю. Слід розрахувати вигоди. На це впливає об’єм партії, габарити товарів, фінансова вигода підприємця від швидкої реалізації та можливість її здійснення, а також багато інших факторів, які може врахувати тільки експерт.
4. Не врахували особливості розмитнення товарів
Порядок розмитнення товарів з Китаю — одне зі складних питань, у яких імпортер або його представник має розбиратися досконало. Очевидно, що далеко не усі імпортери можуть володіти знаннями щодо митних правил та ставок на рівні професіоналів, а найменші неточності можуть призвести до додаткових витрат чи великих проблем, аж до втрати усієї замовленої партії.
5. Не розрахували власні зусилля
Одна людина не може досконало розбиратися в усьому. Ви можете бути гарним підприємцем, знати як швидко та вигідно продати товари в Україні, але щоб якісно та безпечно організувати імпорт з Китаю, потрібно ще декілька спеціалістів. Необов’язково наймати їх у штат, адже експерти компанії M3Cargo працюють на аутсорсі, і готові виконувати як постійні, так і разові замовлення. Ми допоможемо вам знайти надійних постачальників, підкажемо яка ціна доставки з Китаю https://m3cargo.com/ua/poleznaya-informatsiya/tsena-za-1m3/ на замовлену партію товарів, допоможемо привезти її швидко та недорого. Працюючи з нами, вам не доведеться ні за що хвилюватися, адже роботою з вашим замовленням будуть займатися найкращі спеціалісти у своїй галузі.