Сучасна ветеринарна стоматологія – це про здоров’я так комфорт Вашого домашнього улюбленця. Ветеринарна стоматологія – це область ветеринарії, основними напрямками якої є профілактика, діагностика та лікування станів, захворювань та патологічних змін ротової порожнини, щелепно-лицьової області та пов'язаних з нею структур.
Зубний камінь у тварин. Коли потрібна консультація ветеринара-стоматолога?
Найчастіше господарі навіть не знають, що за ротовою порожниною свого улюбленця треба слідкувати. Візити до стоматолога повинні починатися з моменту купівлі тваринки або ж з початку зміни зубів. Найчастіше власники своїх вихованців стикаються з такими поширеними проблемами, як порушення схеми зміни зубів і відкладення зубного каменю.
Зубний камінь виникає у результаті відкладень мінералів слини та нальоту, частіше коричневого чи сіро-зеленого кольору. Зубний камінь має дрібнопористу структуру і є чудовим інкубатором для різних бактерій. Зубний наліт та зубний камінь викликає запалення ясен тварини. За відсутності своєчасного чищення та лікування ясен викликає гнійний пародонтит та випадання зубів.
Видалення молочних зубів у собак
Видалення молочних зубів є основним методом лікування помилкової полідентії у собак. Перші молочні зуби з'являються у щенят у місячному віці у певній послідовності. У віці 3-4 тижнів прорізуються ікла та різці, до 4-5 тижні з'являються премоляри. У дрібних порід прорізування молочних зубів частіше спостерігається до 1,5 місяців. Число постійних зубів збільшується за рахунок прорізування 10 корінних зубів, які не мають молочного періоду розвитку.
Таким чином, комплект постійних зубів на верхній щелепі – це 6 різців, 2 ікла, 8 премолярів та 4 моляри, а на нижній щелепі – 6 різців, 2 ікла, 8 премолярів та 6 молярів. Пізня зміна молочних зубів у цієї групи собак найчастіше пов'язана з наступними причинами: зниження сили стиснення щелеп внаслідок недостатнього розвитку жувальної мускулатури, значне зменшення товщини ясен при досить великих за розміром зубах, наявність у раціоні переважно м'якого корму. На початку процесу зміни зубів, зачаток корінного зуба, розташованого під коренем молочного, починає активно зростати. При цьому корінь молочного зуба зазвичай розсмоктується, його фіксація слабшає, з'являється рухливість і молочний зуб незабаром випадає, звільняючи місце для постійного зуба.
Таким чином, корінний зуб росте каналом, що утворився після випадання молочного зуба. Усі тимчасові (персистуючі) молочні зуби мають бути видалені до досягнення тварин 9 місяців. У цьому віці при видаленні молочних зубів постійний зуб, що неправильно розташований, зазвичай ще повертається на своє законне місце.
При порушенні зростання постійних зубів може знадобитися раннє видалення молочних зубів. Молочні зуби видаляються з коренем, це потребує спритності і знання анатомії тварини хірургом. Бо при некоректному проведенні видалення спостерігаються уламки коренів в яснах, а це може провокувати запальні процеси і розвиток інфекції.
У разі пошкодження зуба з ясен виймають усі уламки. Під час зміни зубів необхідно уважно стежити за станом зубів. До групи ризику відносяться всі дрібні та карликові породи собак. Останнім часом почастішали випадки порушення зміни зубів і великих порід собак: ротвейлерів, німецьких вівчарок, доберманів, лабрадорів, боксерів.
У нашій клініці проводиться видалення молочних зубів у всіх порід собак, видалення травмованих постійних зубів у собак, зубів з несприятливим до лікування прогнозом, зубів, зубів, уражених гнійним пародонтитом з наступним ушиванням. Після цього призначається відповідна схема лікування, спрямована на відновлення або підтримку здоров'я зубів і ротової порожнини загалом.
Сучасна ветеринарна стоматологія у Львові
Авіцена Вет – сучасна ветеринарна клініка у Львові, у якій веде прийом кваліфікований ветеринар-стоматолог із значним досвідом роботи. Ми поєднали досвід, увагу до деталей, турботу про тваринку з сучасним стоматологічним обладнанням: стоматологічною установкою та розхідними матеріалами, які допомагають швидко, атравматично лікувати, видаляти зуби, а також проводити якісне чищення. Швидше і якісніше робиться робота - тваринка менше в наркозі, що краще для її здоров'я. Ми потурбуємость про стоматологічне здоров'я Вашого домашнього улюбленця.