Після зимових місяців, проведених в умовах холодного повітря на вулиці та сухого — у приміщенні, шкіра потребує особливого догляду. Він завжди індивідуальний, але основні правила підходять для всіх. Розбираємо, що змінити у звичних доглядальних процедурах навесні та які засоби допоможуть правильно зволожити й захистити шкіру.
Шкіра після зими
Весняний догляд за шкірою — це її відновлення після непростого періоду із перепадами температур і відсутністю сонця. Опалення у квартирі за недостатньої вологості повітря нерідко призводить до лущення, почервоніння та стягнутості. Багато хто стикається із посиленням проявів куперозу, запаленнями й акне. Усе це може стати наслідком не лише впливу довкілля, а й поганого харчування: взимку частіше хочеться солодкої та жирної їжі, а свіжих овочів і фруктів у раціоні стає менше.
Окрім перепадів температур на вулиці та в приміщенні, в холодні місяці на стан шкіри впливає звичка приймати гарячу ванну й душ. Це спричиняє появу сухості й подразнення, особливо якщо вода жорстка. Із приходом весни є сенс переглянути звички та догляд, щоб у наступні місяці шкіра була гарною і здоровою.
Головне правило діє незалежно від сезону: необхідно підбирати косметику під свій тип шкіри. Для цього можна проконсультуватися із дерматологом або косметологом, а також на EVA.UA знайти все необхідне для повноцінного догляду.
Відлущуйте шкіру
Клітини шкіри постійно регенеруються. Взимку більшість ділянок тіла залишаються під теплим одягом, не взаємодіючи із сонячним світлом і повітрям, що уповільнює цей процес. Найкращий спосіб відлущити шкіру — прийняти теплу ванну та нанести скраб, який м’яко усуває ороговілі частинки. Приділяйте особливу увагу колінам, ліктям, ступням, рукам і спині. Обирайте м’який засіб, який не травмує шкіру. Спробуйте кілька скрабів на практиці, щоб підібрати належний, оскільки чутливість шкіри — індивідуальний параметр. Не використовуйте один і той самий скраб для тіла та обличчя. Шкіра на обличчі значно ніжніша та потребує дбайливого відлущування. Багато скрабів містять додатковий комплекс вітамінів, освітлювальні компоненти та олії для зволоження — обирайте продукт, який найбільше підходить, і використовуйте його 1–3 рази на тиждень залежно від типу та потреб шкіри.
Для сухої шкіри підійдуть скраби на основі м’яких гранул, із молочною і піровиноградною кислотою, для жирної — із саліциловою і гліколевою, а також із натуральними абразивами. Гомаж застосовують для будь-якого типу шкіри, але пам'ятайте, що все індивідуально. Універсального засобу не існує, його бажано підбирати з косметологом.
Наносьте сонцезахисний крем
Навесні на вулиці ще не так спекотно, як улітку, але сонце вже з’являється значно частіше та світить довше, а УФ-промені проходять навіть крізь хмари. Використовуйте крем або лосьйон із відповідним рівнем SPF на відкриті частини тіла, особливо — на обличчя. Це уповільнює появу ознак старіння та захищає від пігментних плям.
Обирайте сонцезахисний крем із SPF 15, коли проводите більшу частину часу в приміщенні. Якщо у вас світла шкіра або ви перебуваєте на вулиці в період найбільшої сонячної активності, підійдуть засоби із SPF від 30 до 50.
Зволожуйте шкіру
Взимку косметологи радять використовувати насичені креми, щоб захистити обличчя від низької температури та відновити еластичність шкіри у разі зневоднення. Коли надворі тепло, товстий шар доглядального засобу гірше всотується й може залишати неприємну плівку на обличчі. Навесні варто наносити легкі засоби, які допомагають зберегти баланс вологи та не забивають пори.
Зневодненій шкірі допоможе косметика на основі гліцерину й муцину равлика, для сухої обирайте креми з рослинними оліями, ланоліном і скваленом. Цераміди та гіалуронова кислота підійдуть в обох випадках. Жирна шкіра потребує зволоження не менше за інших, але для неї потрібні легкі флюїди, гелі та гель-креми. Якщо у вас комбінована шкіра, підбирайте засоби для різних ділянок обличчя.
Використовуйте маски та сироватки
Догляд за шкірою має бути постійною рутиною із дотриманням основних правил і з урахуванням індивідуальних особливостей. Але іноді потрібні екстрені заходи й бустери. Додайте до щоденних кремів сироватки та маски, концентровані засоби в ампулах. Якісні продукти дають швидкий результат. Як правило, достатньо одного курсу застосування. Зверніть увагу на маски, що містять жирні кислоти, які регулюють ліпідний баланс. Для повернення шкірі тонусу підійдуть засоби з гіалуроновою кислотою, олією макадамії, вітамінами A, E і C. Враховуйте, що експрес-засоби лише доповнюють щоденний догляд, а не замінюють його.
Жирна шкіра частіше потребує очищувальних масок, суха — живильних і зволожувальних, чутлива — заспокійливих, а проблемній можуть знадобитися підсушувальні й оздоровлювальні.
Зимові засоби відрізняються великою щільністю для захисту шкіри від холоду, перепаду температур і сухого повітря. Весняна доглядальна косметика — легша, але обов’язково із SPF для захисту від шкідливого впливу ультрафіолету. І взимку, і навесні домашній догляд має бути регулярним і містити очищення, зволоження та живлення.