На сьогодні лазерна епіляція стала для жінок однією з найбільш популярних процедур у списку догляду. Практично кожна спробувала шугаринг, воскову депіляцію, пережила роздратування на шкірі та зрозуміла, що нізащо не замінить улюблену лазерну епіляцію. І на це є різні причини:

- дозволяє заощаджувати вдвічі порівняно з восковою епіляцією;

- без алергічних реакцій;

- можна легко позбутися врослого волосся;

- буквально за кілька сеансів вирішується питання з небажаним волоссям у різних зонах на дуже тривалий період;

- економія часу, тому що після курсу процедури роблять 1 раз на півроку.

У чому полягає суть процедури?

Лазерна епіляція https://alternatyva.clinic/lazerna-epilyatsiya/ – це медична процедура. У принципі роботи лежить вплив випромінювання лазера на меланін (пігмент у волоссі). Саме цей пігмент надає волоссю характерного відтінку.

Є 2 фракції меланіну - феомеланін та еумеланін. А колір волосся визначається якраз співвідношенням цих фракцій. Більше феомеланіну? Волосся буде світле та навпаки. Через те, що феомеланін не поглинає світло, а відбиває його, то світловолосим та рудоволосим людям не завжди має сенс проводити лазерну епіляцію.

У свою чергу, еумеланін поглинає світло, тому відбувається розпад хімічних сполук через високу температуру. Відбувається так: спочатку нагрівається стрижень волосся, потім корінь і в кінці - фолікул. Нагрівання швидке, тому судини теж негайно коагулюються (запаюються), внаслідок чого живлення волосся припиняється. В результаті волосся з часом відмирає та випадає.

Які лазери використовують при проведенні процедури та в чому їх особливості?

Їх кілька, але головна відмінність між ними - це довжина хвилі світла, що випромінюється. Тобто чим вона довша, тим вища ефективність і більша глибина проникнення. Тривалість імпульсів та енергія випромінювання у кожному лазері теж можуть відрізнятися. Лазери для епіляції поділяються на:

- олександритовий;

- рубіновий;

- неодимовий;

- діодний.

Олександрітовий: Ефективний при лазерній епіляції темного волосся на світлій шкірі без засмаги. При використанні олександритового лазера знадобиться зовнішнє охолодження шкіри, а якщо неправильно налаштувати параметри, можна отримати опік. Під час сеансу багато хто говорить, що відчувають хворобливі відчуття.

Рубіновий: Це «першовідкривач» серед усіх лазерів для епіляції. Сьогодні він уже застарів і майже не застосовується. У дуже рідкісних випадках ви можете його побачити в якомусь салоні, але тепер знаєте, що він втратив свою актуальність.

Неодимовий: Найчастіше його використовують для усунення косметичних дефектів на шкірі – шрамів, судинної сітки. Але такий лазер впливає лише на судини, які живлять волосся, а не на меланін. Ефективності від нього мало, якщо використовувати лише неодимовий лазер для видалення волосся.

Діодний: Цей тип лазера для епіляції більше за інших поглинається меланіном, тому його називають найефективнішим. Можна використовувати для будь-якого типу шкіри і для будь-якого кольору волосся, навіть якщо в них міститься дуже мало меланіну. До речі, діодний лазер підходить для видалення судинних зірочок та підшкірних судин.

До протипоказань відносяться:

- вагітність та період лактації;

- гострі інфекційні захворювання;

- порушення цілісності шкірних покривів;

- цукровий діабет;

- епілепсія;

- схильність шкіри до пігментації;

- алергія на сонце;

- погане згортання крові;

- схильність до келоїдів, гіпертрофічних рубців;

- наявність кардіостимулятора;

- імунодепресивні стани (СНІД, ВІЛ-інфекція та інші інфекції);

- тяжка серцева недостатність;

- онкологічне захворювання.