За восьмивікову історію Львів перебував у складі кількох держав, кожна з яких залишила свій слід в історії та образі міста. Сьогодні це неймовірно багате на храми, парки, сквери, палаци та музеї місто.
Куди ж піти туристу в столиці Західної України?
Високий замок
Культове місце для туристів – це Високий замок який колись тут справді був, а сьогодні основна пам'ятка тут – парк, розташований високо на горі на висоті 413 м над рівнем моря, звідки відкривається чудовий краєвид на місто. Особливо красиві тут світанки та заходи сонця. Хоча треба зазначити, підйом на оглядовий майданчик дається нелегко.
Львівська Ратуша
Львівська ратуша – це будівля міської адміністрації Львова. Розташована на площі. Ратуша протягом усього свого існування була місцем перебування центральної міської влади Львова. Нині у ній розміщується Львівська міська рада. Це пам'ятка архітектури національного значення, що відноситься до Світової спадщини ЮНЕСКО. Сучасна вежа львівської ратуші має висоту 65 метрів, що робить її найвищою в Україні. Для підйому на вежу необхідно подолати 408 сходів. З вежі відкривається панорамний краєвид на центр Львова.
Площа Ринок та старе місто Львова
Площа ринок + ще 11 сусідніх площ та вулиць – це і є Старе місто Львова. За розмірами Ринкова площа становить прямокутник 129 на 142 м, тут розташовані 44 будівлі, від кутів розходяться 7 вулиць та 1 площа.
Ще тут розташовані важливі пам'ятки Львова: Палац Корнякта, Музей меблів та порцеляни, Музей-аптека, романтичний Італійський дворик та інші цікаві музеї.
У старому місті виділяють три частини: середню, північну та південну. Південна частина включає: Успенську церкву, Бернардинський монастир та єврейський квартал. Північна частина включає: Преображенську церкву з околицями та Вірменський квартал. Середня частина включає: Домініканський та Латинський собори, костел Єзуїтів.
Більше про маловідомі місця Львівщини можна дізнатися за посиланням https://ukr-day.com/five-little-known-places-of-lviv-oblast/ і неодмінно їх відвідати. Таких насправді в цій місцевості дуже багато.
Оперний театр Львова
Львівський Національний Академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької знаходиться у серці Львова на проспекті Свободи вирізняється пишнотою серед інших визначних пам'яток Львова.
Також театр відомий по всій Європі. Тут виступають зірки світового масштабу. Будівлю театру зображено на купюрі номіналом 20 гривень.
Палац Потоцьких
Зведений за проектом французького архітектора Луї Довернье наприкінці ХІХ століття (1889-1890) палац Потоцьких у Львові згодом стали називати перлиною міста. Це велична будова, що вражає своєю монументальністю і вишуканістю, що нагадує резиденції французьких королів. Мистецтвознавці відносять його до шедеврів барокового класицизму, що відображає особливості архітектури часів Людовіка XVI, які відрізняються багатством зовнішніх форм і продуманим плануванням.
Музей-аптека
Одна із найстаріших аптек України. Відкрита ще 1735 року, діє й донині. Щодня городяни приходять за ліками до перевіреної точки «Під Чорним орлом» (друга історична назва магазину ліків). Поряд із звичайними повсякденними ліками тут можна купити фірмове «Залізне вино» - тонізуючий настій, який продають тільки тут.
У музейних кімнатах дуже цікаво розповідається про історію фармацевтики. Тут зібрано унікальне аптекарське обладнання, траворізки, середньовічні гербарії, таблеткові машини, старовинні ваги.
Львів багатий на культурну спадщину, так само як і Львівщина. Завітавши до Західної столиці, приділіть час його околицям і ви будете вражені скільки чарівних місць ви раніше не відвідували.