Після майже повного забуття, вініловий звук знову набирає популярність, продажі платівок б'ють рекорди, і все більше людей замислюють над тим, щоб і собі спробувати. Існує поширений міф, мовляв, вініл це дорого. Частково це правда, хоча все залежить від того, з чим порівнювати. Місячна підписка на сервіс потокового аудіо справді обійдеться вам втричі дешевше ніж одна вінілова платівка. І власне колекція платівок зрештою може виявитися найзначнішою статею витрат, пов'язаних із вашим новим захопленням. Акустичну систему та підсилювач до неї винесемо в окрему категорію, оскільки вона вам знадобиться незалежно від того, слухаєте ви цифрові сервіси чи вініл. І залишається сам програвач. Якщо відкрити каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/, то можна побачити понад двісті варіантів, вартість яких стартує приблизно від восьми тисяч гривень, і може сягати ста тисяч і більше. Обираючи свій перший програвач, варто розуміти, яким чином формується його вартість, на чому економлять при виготовленні бюджетних моделей, та які переваги дасть одразу середньобюджетний або дорогий.

Ключові характеристики вінілового програвача

Загалом вініловий програвач це наче крупновузловий конструктор Lego. По суті він складається з декількох основних компонентів, більшість із яких можна замінити в процесі експлуатації. Що не вийде замінити, так це основу та двигун, який відповідає за обертання платівки. Основа, або “стіл” може бути виготовлена із натурального дерева, МДФ, пластику чи металу. Зазвичай вініловий програвач розміщується на видноті, то ж було б непогано, щоб він мав стильний вигляд та вписувався у загальний інтер'єр. Одразу обирайте модель, яка підійде під дизайн вашого помешкання. Крім того, якісна основа з дерева чи МДФ краще поглинає вібрації від двигуна, забезпечуючи більш чисте відтворення. Тут варто згадати й про тип приводу. Річ у тім, що сама платівка встановлюється на опорний диск, який може бути з'єднаний з двигуном напряму (так званий прямий привід), або через систему валів та шківів (так званий ремінний привід). Не можна сказати, що якийсь із цих способів кращий чи гірший. Але прямий привід складніший в налаштуванні, і частіше використовується діджеями. Ремінний привід частіше можна зустріти саме на програвачах для дому.

Наступним важливим елементом для роботи вінілової системи є фонокоректор. Грубо кажучи, це пристрій, який підсилює звук з головки звукознімача, і передає його далі по ланцюгу на акустичний підсилювач. Фонокоректор безпосередньо впливає на якість звуку, і при бажанні його можна замінити на більш прогресивну модель. Чимало програвачів продаються із вбудованими фонокоректорами, і саме такий ми рекомендуємо обрати, якщо мова йде про знайомство з вінілом. Це заощадить ваш час і гроші на початковому етапі.

Далі на черзі тонарм та головка звукознімача, або картридж. Тонарм сам собою не впливає на якість звуку, важливими є лише можливості його тонкого налаштування. Що стосується картриджів, то це той елемент, який ви будете змінювати найчастіше. Їх дуже багато, вони відрізняються своїм принципом роботи та встановленою голкою, яка також відрізняється матеріалом наконечника та формою заточки. До всього, голка з часом зношується, і її треба час від часу змінювати. Стандартний ресурс голки це до тисячі годин відтворення. Для першого програвача радимо обирати модель із встановленим картриджем типу ММ. І далі в процесі експлуатації ви самі зрозумієте, в яку сторону захочеться розвивати систему.

До речі, якщо у вас є бездротова акустична система, то зверніть увагу на програвачі із вбудованим модулем Bluetooth, завдяки якому ви зможете транслювати звук на свої колонки. І пам'ятайте, що фінальне звучання залежить від усіх компонентів системи. Збираючи повністю нову систему, рекомендується приблизно розділити бюджет за принципом 40-40-10-10. Тобто по 40% бюджету витратити на вініловий програвач та акустику відповідно, і по 10% на фонокоректор та комутаційні кабелі.