COVID-19 — це захворювання, яке останніми роками можна вважати одним з найпоширеніших у пульмонології. При цьому воно протікає в різних формах: від безсимптомної, за якої пацієнт дізнається про факт перенесеної інфекції випадково, до тяжкої, коли потрібна інтенсивна терапія. Такий перебіг може призвести до смерті.

Успіх лікування завжди залежить від своєчасності надання допомоги. Для цього хворобу необхідно діагностувати (бажано — на ранніх стадіях) та за необхідності госпіталізувати пацієнта.

Госпіталізація потрібна, якщо є підозра на середньоважку та важку форми. Це необхідно, щоб лікарі могли постійно відслідковувати зміни у стані пацієнта, оцінювати ступінь тяжкості та вчасно коригувати схему лікування. Якщо ви виявили ознаки респіраторної патології, пройдіть діагностику, щоб підтвердити або спростувати коронавірусну природу. Для цього існують спеціальні ПЛР-тести, які можна виконати у приватних лабораторіях Ескулаб. Звертаючись до лабораторії Ескулаб, ви отримуєте можливість у комфортних умовах здати аналіз та отримати результат протягом доби. Якщо тест буде позитивним, необхідно звернутись до лікарні по допомогу.

v4tMYto3umiR4ktt9T34UOxODnB5L4po0zSVPafwYNF6y_AZHA6bbbsKSmY5ZcmMUJZtiqPGq4b3uKgoDaMhFWL80YakLDU4WD-q9x_dSIrknFXN8E2X811-bgA1U8pwDLj_fV9JkkkszZ1KpT07bm8

Коли необхідне стаціонарне лікування

Госпіталізація за коронавірусної інфекції потрібна не всім пацієнтам. Іноді хворобу вдається перемогти і в амбулаторних умовах, але, згідно з офіційними рекомендаціями, вас мають стривожити такі симптоми:

  • біль або дискомфорт у грудях, не пов'язаний з фізичним навантаженням;
  • почуття нестачі повітря та задишка у стані спокою;
  • втрата свідомості чи її сплутаність;
  • фебрильна температура, яку неможливо зменшити звичайними методами;
  • критично низька сатурація — вміст кисню в крові становить менше 92%.

Ці симптоми можуть свідчити про розвиток цитокінового шторму — стану, за якого імунна система реагує на інфекцію дуже бурхливо. Це призводить до вираженого запалення, розвитку критичного стану й навіть смерті пацієнта. Тому за наявності такої симптоматики госпіталізація до стаціонару є обов'язковою.

DNm2TD4va5okNISt6fMhaLiJGKHfSeeuZUyOIqPdYINS_eeZ9NCNMBRKT2t4CGM8empSj21cyXkFL65ixqJU6-goz3ONk8dsCyxNsX7UgrCr78xxzMA-sFZIX6ZV-DAiho9HfFHTEvy2U1pUCRa47hA

Як лікують коронавірус

Лікування коронавірусної хвороби має бути комплексним. У легких випадках воно включає:

  1. Забезпечення спокою. Це необхідно, щоб імунна система боролася з інфекцією з можливістю використовувати для цього всі ресурси.
  2. Загальнозміцнювальні заходи. Передбачають вживання продуктів з імуномодулюючими властивостями.
  3. Прийом жарознижувальних препаратів. Збивати слід температуру, що перевищує 38°С (до цього значення вона забезпечує ідеальне середовище для боротьби з вірусами).
  4. Прийом противірусних засобів. Їх має призначити лікар — підбираються препарати, ефективні проти коронавірусу.

У стаціонарі терапія може включати призначення гормональних препаратів, інтенсивну терапію та підключення до апарату ШВЛ, якщо виявлено тяжку дихальну недостатність.