Лазерне різання металу – один із найпопулярніших та найефективніших методів механічної обробки металевих заготовок. У технології лазерного різання (і це її головний недолік) досить висока вартість, обладнання також не найдешевше, але це повністю компенсується ідеальною якістю різу, високою швидкістю самого процесу. Крім того, метод вважається вигідним і з економічного погляду, оскільки відрізняється практично повною відсутністю відходів. Краї виходять рівними, вони практично не вимагають доопрацювання. Заготівлі у процесі різання не деформуються. Якщо роботу виконує досвідчений майстер, різання металу лазером дозволить отримати готовий виріб, а не заготівлю.
Замовити розрахунок вартості лазерного різання металу можна на сайті ksl.ua!
Особливості технології лазерного різання металу
Особливість технології полягає у використанні спеціальних установок, що передають потужний лазерний промінь. Суть механічної обробки – у тому, щоб сфокусувати промінь лазера на поверхню, що обробляється. Завдяки властивим лазеру властивостям, він сприятиме активному руйнуванню металу – метал починає плавитися, випаровуватись, згоряти та інше.
Досягти такого ефекту дозволяють специфічні властивості лазерного променя:
- Монохроматичність. Завдяки сталості довжини і частоти хвилі, лазерний потік можна легко сфокусувати на поверхні, що обробляється, використовуючи при цьому звичайні оптичні лінзи.
- Висока спрямованість променя за мінімального вугілля розбіжності. Це забезпечує високий рівень фокусування.
- Когерентність. У лазерному промені одночасно протікає безліч хвильових процесів. Всі вони узгоджені між собою, завдяки чому сумарна потужність випромінювання збільшується у кілька разів.
Технологія лазерного різання металу (фактично, це вплив світлового променя на оброблювану поверхню) передбачає три етапи проміжних змін матеріалу заготівлі, перш ніж він перетвориться на оброблену деталь:
- при першому зіткненні лазерного променя з металом відбувається нагрівання до температури плавлення, у результаті з'являється садинна раковина;
- на другому етапі під впливом випромінюваної енергії метал починає закипати та випаровуватися;
- далі поверхня заготівлі проплавляється на повну глибину, дозволяючи робочому органу здійснювати поступальні рухи у потрібному напрямку.
Варто відзначити, що процес випаровування металу характерний не для всіх заготовок, а лише тих, що мають незначну товщину.