Плани створити постійну людську колонію на Марсі не втрачають актуальності. У цьому контексті також активно заговорили про тераформування - перетворення червоної планети на аналог Землі. Вважається, що це досить реально навіть при сучасному рівні технологій. Але потребуватиме велетенських затрат.

Однак, деякі вчені не погоджуються з тим, що тераформування принесе бажані результати. Не говорячи вже про етичність подібного знищення недосліджених ландшафтів чужої планети. Тому, можливо, варто витрачати ресурси не на освоєння нових планет, а на покращення власної. А фантастичні ідеї реалізувати в іграх, доступних завдяки https://avtomaty.cc/bezdepozytnyj-bonus/

Звідки пішла ідея змінити Марс

Сучасний стан Марсу не підходить для проживання людей без численних засобів захисту. На планеті діють одразу кілька чинників, згубних для людського життя:

  • Температура Марсу значно нижча за земну.
  • Атмосфера дуже розріджена та не підходить для дихання.
  • Через відсутність магнітного поля та озонового шару - планету бомбардує сонячна радіація.
  • Марсіанські ґрунти токсичні для людини.
  • Висока швидкість вітру та піщані ландшафти провокують сильні піщані бурі.
  • Вода на поверхні планети відсутня.

При цьому, червона планета досить сильно схожа на Землю за своїми розмірами, хімічним складом. Припускається, що в минулому Марс також міг бути зеленим та родючим - доки його ядро не охололо і планета не почала втрачати атмосферу.

Сучасні технології дозволяють вплинути на Марс таким чином, щоб він наблизився до показників Землі. Звичайно, це вимагатиме великих зусиль та грошових затрат. А ще - довгого часу для зміни зовнішнього вигляду планети. Проте, люди, захоплені ідеєю колонізувати Марс - розглядають тераформування як реальність. Адже воно дозволило б жити на планеті без скафандрів та інших захисних засобів.

Які складнощі чекають людство при тераформуванні Марсу

Проте деякі вчені ставляться до ідеї тераформування скептично. Вони зазначають, що на заваді стануть ті ж чинники, що призвели планету до сучасного стану.

Наприклад, розріджена атмосфера Марсу - яка становить лише 0,7% земного атмосферного тиску. Припускається, що вона деградувала до сучасного стану через низьку гравітацію планети та відсутність магнітного поля.

Саме через розріджену атмосферу на поверхні Марсу немає води. Рідка вода негайно випаровується. Після чого атмосфера не може втримати водяний пар, віддаючи його космічному простору.

Тераформування потребує створення набагато щільнішої атмосфери з високим вмістом води. Це означає, що людям потрібно знайти на Марсі чи доставити на планету велику кількість азоту, кисню, водню та інших сполук. Деяка частина цих елементів буде втрачена у космічному просторі. Доки атмосфера не набуде обсягів, які утримуватимуть її біля планети природним чином.

Відсутність магнітного поля також робить атмосферу беззахисною перед сонячними вітрами. Її втрати відносно невеликі. Проте, це також постійний фактор погіршення умов.

Ще однією проблемою при тераформуванні стануть токсичні ґрунти. Теоретично, їх можна зробити придатними для життя за допомогою спеціальних хімічних сполук. Проте, потрібно враховувати масштаби - обробити прийдеться всю планету. А родючими ці ґрунти стануть лише після довгої взаємодії з завезеними мікроорганізмами.

Питанням залишається також вплив сонячної радіації на майбутніх мешканців Марсу. Атмосфера, яка стане товщою - послабить згубний вплив променів. Проте, вона не зможе замінити магнітне поле Землі, яке бере на себе основний удар.