Нещодавно американські вчені опублікували результати дослідження. У ньому провадилися спроби спілкування з китами, шляхом запису та трансляції “китячих” звуків. Для здійснення цього дослідження - експерти з китів об’єдналися з дослідниками, які займаються пошуком розумного життя у Всесвіті.

Останні впевнені, що досвід спілкування з китами допоможе зрозуміти майбутню комунікацію з представниками позаземних цивілізацій. Звичайно, до цього ще далеко. Поки що ж ви можете зіграти у слоти про інопланетян чи океанічні пригоди на сайті Myrotvorets.

Як змусити кита заговорити у відповідь

Кити відомі своєю складною системою звуків, яку вони використовують для спілкування. Знамениті “пісні китів” звучать, як справжні витвори мистецтва. З їх допомогою, кити здатні знаходити один одного на велетенських відстанях в океані.

Експеримент проводився з горбатими китами. Вчені вивчили діапазон звуків, які видає цей вид китів. Та вичленили серед них так звані контактні крики.

Це один з найпоширеніших звуків, які використовують горбаті кити. За допомогою контактних криків кити:

  • вітаються;
  • кличуть друг друга;
  • сповіщають один одному, де знаходяться у просторах океану.

Як бачимо, контактні крики несуть для горбатих китів важливу соціальну функцію.

Вчені почали з того, що записали контактні крики кита. Після чого вийшли на човні в океан біля узбережжя Аляски. Та включили запис контактних криків, щоб зрозуміти, чи хтось з китів відгукнеться на звук.

Запис був зроблений незадовго до проведення експерименту біля цього ж узбережжя. Голоси належали китам з місцевої популяції. На цих же китах перевірялася і реакція на трансляцію запису. Таким чином, вчені орієнтувалися на те, щоб звуки були звичними та зрозумілими саме для місцевої популяції.

Твен - самка кита, що заговорила з людством

У ході експерименту вчені отримали відповідь на свої сигнали. Контактні крики привабили до човна горбату самку кита, на ім'я Твен. Після чого протягом 20 хвилин була проведена так звана “розмова” з велетенською твариною.

Вчені 20 разів включали запис голосу китів з різними інтервалами між трансляцією. кожного разу Твен відповідала власним контактним криком.

При цьому, вона зберігала той же часовий проміжок між звуками, який задавали люди.Це значить, що якщо дослідники прокручували крик кита з повтором через 10 секунд - то Твен також відповідала їм з десятисекундним інтервалом. Це показує, що вона осмислено відповідала на звернення та намагалася встановити контакт. А не просто видавала звуки у відповідь на присутність людей.

Вчені вважають це першою вдалою спробою “поговорити” з горбатими китами. Звичайно, ніхто поки що не здатен сказати, про що йшлося у розмові. Але початок дослідженням вже покладений.

До чого тут прибульці? У дослідженні брала участь організація SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), яка займається пошуком сигналів з космосу. Її експерти вважають, що спілкування з китами чи іншими тваринами може дати модель для встановлення контакту з іншими цивілізаціями.

Коли неможливо зрозуміти, що саме говорить тобі співбесідник - повторення його сигналів показує, що ти їх прийняв. Подальші контакти з тваринами дозволять створити інтелектуальні фільтри, які допоможуть вичленити сигнали розумного життя з-поміж звуків Всесвіту.

Вчені сподіваються продовжити спроби налагодити контакт з горбатими китами. Також вони розглядають можливість повторення експерименту з іншими соціальними тваринами - дельфінами, слонами, сурикатами і т.д.