Багато людей не дуже любить початок дня. Комусь не пощастило народитися “совою” у світі, де цінують “жайворонків”. Хтось регулярно не висипається через надмірну кількість справ чи погано побудований режим дня. Інші - тихо ненавидять всю ту кількість справ, яка валиться на голову одразу після сну.

Психологи наголошують, що достатній сон та ранній відхід до ліжка - значно покращують нервову стабільність людини. Є й інші кроки, які можуть зробити ваш ранок легше. Наприклад, варто відмовитися від емоційних занять увечері - краще виконати в ПМ казино вхід зранку та зіграти після пробудження. Та переглянути список справ, запланованих на ранок. Можливо, щось із нього можна викинути. А щось - замінити на приємніше діло.

Потурбуйтеся про те, щоб виспатися

Перший крок до легкого та приємного ранку - достатній сон. Якщо регулярно не висипатися - то жодна магія не зробить ваші ранки приємними. Щоб достатньо відпочивати - рекомендуємо дотримуватися наступних правил:

  • Спіть хоча б 6-7 годин на день. Рекомендований час - 8 годин безперервного сну. На жаль, в реальності це не завжди можливо. Проте, якщо спати менш як 6-7 годин - у людини розвивається хронічна втома, вигорання, може початися депресія. Це на додачу до постійно погіршеного самопочуття.
  • Привчіть себе йти до ліжка в один і той же час. Так вам буде набагато простіше засипати. Та й дотримуватися режиму легше, якщо лягати в один час.
  • Не наїдайтеся на ніч. Сон має стати відпочинком для всього організму, включаючи травну систему. Якщо багато їсти перед сном - шлунок продовжить працювати, а ви отримаєте неглибокий та неспокійний сон. Або ж гірше того - їжа не перетравиться, а ви прокинетесь з печією.
  • Не вживайте перед сном алкоголь.
  • Залиште смартфон за межами спальні. Багато людей лягають у ліжко вчасно - проте продовжують читати новини, гортати соцмережі та т.д. В такому режимі можна до двох годин пролежати у ліжку, втупившись в екран. Результат - знесилений стан зранку та важка голова. Тому краще на ніч залишати смартфон на зарядці десь за межами спальні.

Також варто потурбуватися про комфортну постіль, злегка прохолодну температуру в спальні та провітрювання приміщення. Все це покращує якість сну.

Зробіть ранки приємними

Одна з причин, чому прокидатися так важко - ранок мало асоціюється з чимось гарним. Зазвичай, ранок - це мало світла, метушня перед роботою і дорога до офісу чи одразу робочі задачі біля комп’ютера.

Щоб прокидатися з легкістю - варто зламати цю рутину:

  • Придбайте будильник з функцією ранкового сонця. Він поступово починає світитися у кольорі ранкового сонця. Людський організм за тисячоліття еволюції звик прокидатися саме в таких умовах.
  • Залиште собі час на вранішні ритуали. Не можете одразу прийти в себе після сну? Виділіть обов’язкові пів годинки, щоб прийти в себе після того, як прокинулися. Це може бути чашка улюбленого чаю перед вікном. Чи кава і сайт з улюбленими іграми. А може - довгий ранковий душ, доки рідні ще не проснулися і не вишикувалися в чергу біля ванної.
  • Заплануйте на ранок приємні справи. Не починайте день з того, чого не любите. Краще залиште на ранок дії, які приносять максимум задоволення - будь то хатні справи, чи робочі задачі. Отриману дозу серотоніну можна буде використати для подальших, неприємніших задач.

І, нарешті, якщо прокидатися настільки неприємно - можливо, час переглянути життєві цілі? Чи все, на що ви витрачаєте день - дійсно має для вас сенс? Ранки ніколи не стануть приємними, якщо весь день викликає тільки глухе роздратування.