Вибір оптимального розташування - одне із ключових чинників ефективності зовнішньої реклами. Компанії, що спеціалізуються в цій сфері, такі як Smartcom Media, використовують передові технології аналізу даних про пішохідні та транспортні потоки, розподіл цільової аудиторії у міському середовищі, це дозволяє підвищити віддачу від інвестицій у рекламу при виборі оптимальних зон розміщення конструкцій. Деталі про розміщення зовнішньої реклами можна знайти на сайті smartreklama.com.ua, але спершу, розберімось, на що важливо звернути увагу при виборі локації.
Розуміння цільової аудиторії
Першим етапом вибираючи оптимальне місце розміщення реклами є максимально точне визначення цільового споживача: його статі, віку, рівня доходу, роду занять, життєвого стилю та споживчих переваг. На основі цього будується унікальний портрет аудиторії бренду.
Для збору необхідних даних можуть використовуватись методи соціологічних досліджень, аналіз активності аудиторії бренду в соцмережах, а також геомаркетингові інструменти для виявлення найбільш перспективних районів та трас пересування цільових споживачів.
Аналіз трафіку
Аналіз трафіку має на увазі оцінку інтенсивності транспортних та пішохідних потоків, їх складу за типами транспорту, а також напрямків руху.
Дослідження може проводитися як методом візуального спостереження з фіксацією результатів, так і з використанням даних із автоматичних датчиків підрахунку транспорту та пішоходів, а також систем відеоаналітики.
Розташування та видимість
При аналізі конкретного місця розміщення рекламної конструкції оцінюються:
- Зона видимості рекламної поверхні з урахуванням висоти, віддаленості та кутів огляду;
- Рівень завантаженості візуального простору сторонніми об'єктами;
- Умови освітленості вдень та вночі;
- Домінування над іншими рекламними конструкціями у цьому місці.
В результаті формується докладна 3D-карта видимості, що дозволяє оцінити комунікативний потенціал кожного рекламоносія.
Дослідження конкурентного простору
Попередній аудит вже розміщеної у вибраному районі зовнішньої реклами дозволяє оцінити рівень конкурентної насиченості рекламного простору, типи та формати існуючих конструкцій, їх технічні характеристики та візуальні особливості.
Це допомагає не тільки мінімізувати пряме суперництво з іншими рекламодавцями, а й розробити унікальні рекламоносії, які виділятимуться на загальному тлі та привертатимуть більше уваги цільової аудиторії.
Типи зовнішньої реклами та їх ефективність
Існує кілька основних форматів розміщення рекламних повідомлень у міському середовищі:
- Білборди - найбільш традиційний і відомий формат. Ефективні за рахунок великого охоплення автомобільного та пішохідного трафіку.
- Сіті-лайти - рекламні конструкції меншого формату, які часто розміщуються в центральній частині міста на зупинках громадського транспорту, опорах вуличного освітлення тощо. Добре помітні для пішоходів та пасажирів.
- Брендмауери - рекламні конструкції на фасадах будівель, мостах, переходах
- Відеоекрани – динамічний формат, що привертає велику увагу за рахунок яскравих відеороликів та анімації. Ефективний також для розміщення у торгових та бізнес-центрах.
Таким чином, комбінування різних форматів зовнішньої реклами в рамках однієї кампанії сьогодні вважається найбільш результативною стратегією для посилення охоплення цільової аудиторії та збільшення віддачі вкладених інвестицій.
Для прийняття обґрунтованих рішень щодо вибору оптимальних місць для розміщення зовнішньої реклами необхідне комплексне дослідження цільової аудиторії, аналіз трафіку та візуального простору міського середовища із застосуванням сучасних технологій.