Серце – найголовніший орган у нашому тілі. Від здоров'я серцево-судинної системи безпосередньо залежить самопочуття та тривалість життя людини. А тому важливо стежити за своїм станом, при нездужаннях звертатися за медичною допомогою до фахівців і не затягувати, проходити профілактичну діагностику та дотримуватись усіх порад лікарів.

Ок!Клінік+%205.jpeg

Фахівець, який займається лікуванням хвороб серця та судин – це кардіолог. Необхідно ретельно вибирати спеціаліста у клініках та лікарнях, щоб бути впевненим у тому, що ви потрапили у надійні руки.

Поради щодо підтримки здоров'я серця та судин

У сучасному житті, де багато стресу, недосипання та неправильного харчування, дуже важливо підтримувати здоров'я серця. Пацієнтам для моніторингу роботи цього органу призначається кардіограма серця. Цей метод діагностики допоможе виявити такі захворювання, як інфаркт, аритмія, ішемія та багато іншого.

Є й таке обстеження, як добовий моніторинг артеріального тиску. Це пов’язано з тим, що високий тиск може стати причиною розвитку серцевої недостатності з різних причин:

  • судини через стрибки тиску звужуються і розширюються, а тому кровопостачання серця погіршується. Через це серцевий м'яз може пошкодитися або можуть початися проблеми в його роботі;
  • збільшується навантаження на серце. Коли тиск високий, серцю потрібно перекачувати кров інтенсивніше. У результаті м'яз ущільнюється і стає більше для компенсації дисбалансу. Згодом серце не зможе нормально перекачувати кров, а тому почне розвиватися серцева недостатність.

Щоб уникнути проблем із серцем у літньому віці, потрібно про нього дбати ще з юності. Є прості поради, які допоможуть вам не лише зберегти серце, а й здоров'я загалом:

  • необхідно регулярно вимірювати артеріальний тиск та рівень холестерину в крові. Якщо гіпертонія почне розвиватися, ви зможете її «зловити» на ранніх стадіях – лікар допоможе підтримувати тиск у нормі за допомогою ліків та дасть поради щодо способу життя;
  • раціон харчування. Немає спеціальних продуктів для здоров'я серця, але є ті, які можуть погіршити його стан. Людина щодня повинна вживати достатню кількість свіжих овочів та фруктів, цілісні крупи, нежирне м'ясо, молочні продукти. Необхідно знизити до мінімуму вживання солі - відмовившись від неї, можна певною мірою знизити тиск. Слід включити в раціон ті продукти, в яких багато калію та магнію - це червоні овочі та фрукти, зелень, гречка та вівсянка;
  • заняття спортом. Кардіологи не рекомендують займатися важкими силовими тренуваннями, як тягати штанги, піднімати гирі. Однак це не означає, що потрібно вести пасивний спосіб життя - потрібно регулярно гуляти на свіжому повітрі, кататися на велосипеді, плавати;
  • позбутися зайвої ваги. Ожиріння негативно впливає весь організм, не кажучи вже про здоров'я судин і серця.

Всі лікарі однозначно негативно ставляться до куріння - одна цигарка на день завдає непоправної шкоди серцю. Навіть пасивне куріння завдає шкоди здоров'ю – ризик розвитку серцево-судинних хвороб збільшується у рази.