Різновиди та стадії розвитку хвороби

Рак сечового міхура – онкологічне ураження стінок або слизових оболонок органу для накопичення та виведення сечі. Пухлина має схильність до збільшення у розмірах та при відсутності своєчасного лікування виходить за межі сечового міхура, розповсюджується на інші органи сечовидільної системи.

Якщо пухлина розвивається на стінках сечового міхура, то такий рак називають інвазивним, а якщо у середині органу – неінвазивним. Зазвичай злоякісний процес розповсюджується на внутрішні клітини сечовивідного органу і такий тип хвороби називають карциномою. У своєму розвитку захворювання проходить декілька стадій:

  1. формування атипових клітин на слизових оболонках (може не супроводжуватись симптомами);
  2. ураження онкологічним процесом стінок та м’язів сечового міхура;
  3. метастазування пухлини на сусідні тканини та органи;
  4. розвиток метастазів на віддалених органах.

При своєчасному виявленні онкології лікування можливе з мінімальним втручанням. Тому важливо не ігнорувати перші симптоми хвороби, а також проходити профілактичні огляди сечового міхура.

Симптоми розвитку раку

Коли онкологічний процес вражає сечовий міхур, його типовим проявом стає поява домішок крові у сечі. Також слід звертати увагу на наступні симптоматичні прояви:

  • проблеми з випорожненням сечового міхура – біль, різь, часті позиви до сечовипускання;
  • больові відчуття в області малого тазу;
  • набряки нижніх кінцівок та промежини;
  • загальне погіршення самопочуття – слабкість, втрата ваги.

Чим довше відтягувати звернення до лікаря, тим інтенсивнішими стають симптоми. Важливо пройти ретельну діагностику, адже вказані симптоми можуть свідчити про менш небезпечні хвороби сечовидільної системи.

Лікувальний процес при раку сечового міхура

На ранніх етапах формування раку можливе хірургічне втручання зі збереженням сечового міхура. Сучасні технології дозволяють отримати доступ до ураженого органа через природний отвір уретри, тож не потрібно робити розрізів на тілі, травмувати тканини.

Однак коли злоякісний процес розповсюджується у глибинні шари сечового міхура, доводиться його видаляти. Це більш складна процедура, адже потрібно створити новий орган, який слугуватиме для накопичення та відведення сечі. Щоб після видалення сечового міхура людина не ходила все життя з сечоприймачем, хірурги створюють новий сечовивідний орган з частин тонкої кишки.

Коли онкологічний процес починає метастазувати на навколишні тканини, тоді необхідне попереднє проведення хіміотерапії або променевої терапії. Важливо зменшити пухлину до розміру, який буде придатним до хірургічного втручання за однією з зазначених технологій.

Джерело: сайт bilyak.com.ua