Мобільні телефони для користувачів похилого віку називають бабусефонами. Спочатку така назва закріпилася за кнопковими моделями, а з часом — «приросла» і до деяких смартфонів. За технічними характеристиками та зовнішнім виглядом ці моделі відрізняються від звичайних. Деякі відмінності можна помітити навіть неозброєним оком.
Ціна
Пристрої для пенсіонерів дешеві. І зумовлено це не лише обмеженими фінансовими можливостями потенційних користувачів. Ціну визначає апаратне забезпечення, а воно досить скромне. Бабусефони обходяться без потужних процесорів, інноваційних камер, накопичувачів підвищеної місткості та інших вартісних компонентів.
Купити кнопковий бабушкофон за посиланням https://www.moyo.ua/ua/telecommunication/cell_phones/dlya_pozhilyh_lyudeyi/ можна дуже вигідно. Найдешевший моноблок обійдеться у 500-600 гривень, а найдорожчий — до тисячі. За розкладачку доведеться викласти трохи більше.
Функціональні смартфони коштують дорожче, стартують приблизно від двох тисяч гривень.
Екран
Частота оновлення, антиблікове покриття, тип матриці — не такі важливі параметри, як діагональ. Оскільки у бабусь та дідусів часто ослаблений зір, маленькі дисплеї — не для них. Що більше корисного екранного простору, то більшими можуть бути іконки та шрифти. А це якраз один з найважливіших критеріїв комфортної експлуатації.
- Для дзвонилок з кнопками оптимальний розмір — понад 2 дюйми;
- для сенсорних моделей — від 5 до 6 дюймів. При цьому гігантські фаблети пенсіонерам не до душі, бо їх не дуже зручно тримати однією рукою.
Міцність
Телефони для літніх людей стійкі до механічних пошкоджень та витривалі. Деякі з них — захищені від вологи, пилу та бруду. Є й такі, у яких ударостійкий корпус з гумовими чи металевими вставками.
Автономність
Гарний бабусефон — це той, який не потрібно ставити на зарядку щодня. Довго працювати без підзарядки дозволяє місткісна батарея — літій-іонна або літій-полімерна. Скільки мАг потрібно — залежить від навантажень.
- Звичайному телефону, який працює лише для дзвінків та СМС-повідомлень, вистачить до 1000 мАг.
- Моноблоку з підекранною клавіатурою та інтернет-підключенням потрібно до 1500 мАг.
- Захищеному мобільнику, орієнтованому на експлуатацію в складних умовах, знадобиться 2000-3000 мАг.
- Девайсу, який використовується для інтернет-серфінгу, відтворення відео та інших мультимедійних завдань, треба щонайменше 4000 мАг. Підібрати такий смартфон в Moyo можна за декілька кліків.
Зрозумілий інтерфейс керування
У мобільних пристроїв для стареньких дуже зручний користувацький інтерфейс. Найважливіші нюанси експлуатації зрозумілі навіть для дитини. Більшість функцій можна опанувати інтуїтивно. В інструкції — детальний опис можливостей та технічних особливостей.
Не всі бабушкофони з можливістю приєднатися до інтернету. Деякі обмежуються лише функціями зв’язку. Тож під час вибору варто зважати на потреби потенційного власника. Для зв’язку з дітьми та онуками підійде одна модель, а для моніторингу новин та спілкування у соціальних мережах — зовсім інша.