Геморой – збільшення та запалення венозних вузлів у прямій кишці та анусі, і він досить поширений у вагітних жінок. Під час вагітності організм змінюється під впливом гормональних перебудов і збільшення навантаження на промежину (1). Внаслідок цього зростає ризик розвитку геморою. У цій статті розглянемо причини, симптоми та підходи до лікування цієї недуги, а також розкажемо про ліки від геморою для жінок в період вагітності.

Причини виникнення геморою у вагітних жінок

Під час вагітності у жінки відбуваються зміни в організмі, що сприяють виникненню геморою (2). Гормональні зміни впливають на еластичність стінок вен і можуть спричинити розширення венозних вузлів. Крім того, збільшення розміру матки чинить тиск на венозні судини промежини, що може призвести до їхнього розширення. Також часто вагітні жінки страждають від запорів, які сприяють розвитку геморою. Жінка і час очікування на народження дитини і так може почуватися не дуже добре, особливо на останніх місяцях, тому їй потрібні ліки, які би швидко та ефективно знімали симптоми геморою, такі як Реліф від компанії Байєр.

Геморой у вагітних жінок може виявлятися різними симптомами, включаючи свербіж, пронос чи запори, болючі відчуття, кровотечу під час дефекації та випадання внутрішніх вузлів. Ці симптоми можуть відчуватися як тимчасові або постійні, а їхня інтенсивність може змінюватись.

Лікування геморою у вагітних жінок:

Лікування геморою у вагітних жінок може бути багатостороннім і включати такі підходи:

  • Правильне харчування - вживання їжі, багатої харчовими волокнами, допомагає запобігти запорам і полегшити проходження калу, що може знизити ризик розвитку геморою. Рекомендується також пити достатню кількість води та уникати їжі, що може викликати затвердіння калових мас;
  • Фізична активність - регулярні фізичні вправи, просто ходьба, можуть сприяти нормалізації кровообігу та запобігати стазу кров’яної системи, що знижує ймовірність розвитку геморою;
  • Сидячі ванни - прийняття теплих ванн може допомогти зняти дискомфорт і свербіж, пов'язані з гемороєм. Рекомендується сидіти у ванні близько 15 хвилин, кілька разів на день.

Лікар може призначити мазі, креми або супозиторії, які допомагають зняти запалення та симптоми геморою. Дуже часто гінекологи рекомендують жінкам саме Реліф, види якого дозволяють підібрати препарат під кожен індивідуальний випадок.

Препарат Реліф для лікування геморою у вагітних жінок

Препарат Реліф від геморою представлений декількома видами, що включають супозиторії, мазь та крем. Кожна форма має свої особливості застосування, проте всі – це дієві ліки від геморою які застосовують вагітні.

Однією з головних властивостей Реліф є його аналгезуючий ефект - препарат має знеболювальні властивості і знімає біль при геморої. Це особливо важливо для вагітних жінок, оскільки вагітність вже сама по собі може бути супроводжена болями та дискомфортом. Реліф зменшує інтенсивність болю та дозволяє вагітним жінкам вести активний спосіб життя.

Засоби Реліф також мають протизапальні властивості, що є дуже важливим при лікуванні геморою. Препарати Реліф знижують запалення в ділянці аноректальної зони, зменшують набряки та прискорюють процес загоєння.

Лікування геморою у вагітних жінок вимагає як застосування препаратів, а й дотримання певних правил і рекомендацій. Важливу роль відіграє тренування м'язів тазового дна, яке допоможе зміцнити слабкі м'язи прямої кишки та запобігти утворенню нових вузлів. Також необхідно стежити за режимом харчування та вживати більше продуктів, багатих харчовими волокнами, щоб запобігти запорам і уникати надмірного навантаження на кишечник (3).

Література

1. Avsar AF, Keskin HL. Haemorrhoids during pregnancy. J Obstet Gynaecol. 2010 Apr;30(3):231-7. doi: 10.3109/01443610903439242. PMID: 20373920.

2. Poskus T, Buzinskienė D, Drasutiene G, Samalavicius NE, Barkus A, Barisauskiene A, Tutkuviene J, Sakalauskaite I, Drasutis J, Jasulaitis A, Jakaitiene A. Haemorrhoids and anal fissures during pregnancy and after childbirth: a prospective cohort study. BJOG. 2014 Dec;121(13):1666-71. doi: 10.1111/1471-0528.12838. Epub 2014 May 9. PMID: 24810254.

3. Poskus T, Sabonyte-Balsaitiene Z, Jakubauskiene L, Jakubauskas M, Stundiene I, Barkauskaite G, Smigelskaite M, Jasiunas E, Ramasauskaite D, Strupas K, Drasutiene G. Preventing hemorrhoids during pregnancy: a multicenter, randomized clinical trial. BMC Pregnancy Childbirth. 2022 Apr 30;22(1):374. doi: 10.1186/s12884-022-04688-x. PMID: 35490229; PMCID: PMC9055760.