Вибір таких меблів, як диван, – це доволі складна справа. Якщо врахувати, що асортимент магазинів налічує сотні позицій, то голова йде обертом. Одним з класичних, універсальних рішень є прямий диван, це відмінний варіант для будь-якої кімнати. Оскільки це найпоширеніший сьогодні вид таких м’яких меблів, варто розібратись в його особливостях та зрозуміти, як все ж зробити вірний вибір. Ми в цьому допоможемо.
Різновиди та переваги прямих диванів
Прямий диван – це конструкція лінійного типу. Меблі відрізняються за розмірами, матеріалами наповнювача, оббивки, каркасу. Більшість моделей розкладні, тому різниця є ще і в механізмах трансформації. Окремі моделі не розкладаються, такі використовуються переважно в офісах чи в інших місцях, де на них будуть лишень сидіти.
Однак все ж таки, якщо шукаєте прямий диван, імовірніше за все цікавить розкладний. В них реалізовано чимало методів трансформації, кожен з яких заслуговує уваги, адже має свої специфічні особливості.
Переваги прямих диванів:
- можливість трансформації. Утворити спальне місце можна за лічені хвилини, в складеному вигляді компактний та дуже ошатний;
- різноманіття моделей, які відрізняються формою, розміром, матеріалом наповнення та оббивки;
- універсальність – підходить під будь-який інтер’єр та кімнату;
- практичність – в більшості випадків присутні ніші для зберігання постільної білизни або ж інших речей.
Якщо ви шукаєте дійсно якісні розкладні дивани, то вашій увазі асортимент цього магазину: https://welovemebel.com.ua/ua/catalog/divany/filter/funkcionalnost-is-raskladnoi/. Ціни та якість вас приємно здивують.
Критерії вибору прямого дивану: все що потрібно врахувати
Перше, з чим потрібно визначитись, – це розмір дивану. Для цього виміряйте вільне місце за допомогою рулетки. Якщо планується регулярно трансформувати, то варто врахувати ще і цю можливість, а отже і запланувати місце. Далі, маючи базову інформацію, обирайте за наступними критеріями.
Механізм трансформації
Є чимало варіантів, однак найпопулярніші такі: акордеон, єврокнижка, клик-кляк. Кожен має свої особливості. Отже, акордеон після трансформації утворює доволі велике і комфортне спальне місце. Для того, щоб його розкласти, потрібно багато місця.
Єврокнижка – чудовий варіант в тому випадку, якщо диван шукаєте для щоденного сну. Розкладання/складання не викликає жодних складнощів. Ще одна важлива перевага єврокнижок – в них практично немає чому ламатись.
Клик-кляк – доволі незвична система, яка надає можливість встановлення спинки дивану в одній з трьох позицій. Зможете сидіти, напівлежати або ж лежати.
Є також і інші варіації, однак вони зазвичай представлені значно меншим асортиментом. До того ж запропоновані моделі особливо зручні для щоденного користування.
Наповнювачі: що всередині дивану
Комфорт використання м’яких меблів в першу чергу залежить від наповнювача, тому, звісно, на нього необхідно звертати особливу увагу. Отже, знайдете наступні варіанти:
- пружинний блок. Дуже поширений варіант, який виключає продавлювання, що може спостерігатись з другими типами наповнювачів. Кращий варіант – незалежні пружини, адже тоді спальне місце матиме ортопедичний ефект – продавлюванні відбувається в окремих точках, а не по всьому дивану. Додатково пружини покриваються додатковими шарами матеріалу, вони надають м’якості;
- пінополіуретан. Помірно пружний матеріал, який добре витримує експлуатаційні навантаження. Він доступний за ціною і практичний, тому його все частіше можна помітити в диванах;
- войлок, ватин, кінський волос. Всі ці наповнювачі жорсткі, вони добре тримають форму. Зазвичай являються одним з шарів;
- холлофайбер і його похідні. Матеріал м’який, невибагливий до умов використання. Для цього наповнювача необхідний жорсткий каркас.
Значно рідше використовуються поролон, адже він недовговічний. Однак його досі можна зустріти в мобільних диванах.
Наповнювачі нерозривно пов’язані з каркасом, адже все це всередині дивану. Переважно в сучасних диванах основи дерев’яні або металеві. Також потрібно обрати зносостійку оббивку.