Застуда — поширена і досить неприємна хвороба, яка часто супроводжується болем у горлі. Однак спеціальні полоскання можуть бути важливою частиною лікування та ефективно полегшувати больовий синдром.

Сьогодні розглянемо, як правильно полоскати горло при болі під час застуди на прикладі  https://stomatidine.com.ua/instruction/ інструкції препарату Стоматидин® .

Полоскання горла при застуді: як і чому це допомагає

Полоскання горла є ефективним способом зменшити біль та запалення у горлі під час застуди. Цей процес допомагає видалити з ротової порожнини бактерії та заражений слиз, що призводять до подразнення та болю. Полоскання також сприяє зволоженню слизової оболонки горла, що може полегшити кашель.

Зазвичай до складу розчинів для полоскання горла входять протизапальні компоненти, а також протимікробні складові. Наприклад, розчин Стоматидин® має протигрибкову, протимікробну і протизапальну дію, що обумовлена наявністю у складі гексетидину — синтетичної антисептичної речовини. Тому препарат призначають при тонзилітах, ангінах, фарингітах, що часто супроводжують застуду, а також при лікуванні кандидозу ротоглотки.

Як правильно полоскати горло під час застуди

  1. При використанні розчину Стоматидин® зверніть увагу: речовина готова до використання та не потребує розчинення водою!
  2. Візьміть невелику кількість розчину (15 мл, близько однієї столової ложки) в рот і робіть полоскання горла протягом 20-30 секунд.
  3. Під час полоскання спробуйте обробити усі області горла.
  4. Після полоскання препарат слід виплюнути, ковтати засіб категорично заборонено!
  5. Згідно з інструкцією, полоскання горла рекомендується проводити 2-3 рази на день, особливо після їди та перед сном.

Пам'ятайте: не слід займатися самолікуванням, навіть якщо мова йде про місцеві засоби! При появі болю в горлі необхідно звернутися до лікаря, що призначить терміни терапії виходячи з вираженості симптомів та супутніх захворювань.

Висновок

Полоскання горла є простим і ефективним способом полегшення болю та запалення під час застуди, але вибір засобу для полоскання необхідно довірити лікареві. Якщо симптоми тривають довше, ніж 7-10 днів або погіршуються, слід звернутися за повторною консультацією. Пам'ятайте про важливість відпочинку та належного догляду за хворим під час застуди для швидкого одужання.

Література

  • Бинда, Т. П. (2013). Лікування гострого тонзиліту в амбулаторних умовах (Doctoral dissertation, Сумський державний університет).
  • Шостакович-Корецька, Л. Р., Шевченко-Макаренко, О. П., Ревенко, Г. О., Булашенко, К. О., Партоєва, О. Г., Бойко, С. В., ... & Яковенко, І. П. (2016). Клініко-епідеміогічні ознаки гострого тонзиліту (Doctoral dissertation, Сумський державний університет).
  • Бєлих, Н. А., Плугатаренко, Н. А., Губіна, І. В., & Головін, В. В. (2013). Порівняння ефективності препаратів місцевої дії в лікуванні гострого фарингіту у дітей. Семейная медицина, (1), 93-99.
  • Беш, Л. В., & Мацюра, О. І. (2012). Лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій у дітей, які часто хворіють: прості відповіді на складні запитання: Текст. Здоров’я України, (4), 51-52.