Подорожі за кордон вже стали буденністю для українців. Дехто покинув нашу країну в пошуках захисту від воєнних дій, хтось потребує хоча б невеликої розради й відправляється в подорож із метою відпочинку, а комусь треба розв'язати робочі питання з закордонними партнерами. У будь-якому разі людям варто подбати про захист власного здоров’я під час перебування за кордоном. Адже в найпростіших випадках захворювання консультація лікаря може обійтися від 30 євро, а якщо знадобиться стаціонарне лікування, то суми значно зростуть. Гарною «фінансовою подушкою» для таких випадків може стати поліс туристичного страхування.

Навіщо потрібна туристична страховка

Страховка для виїзду за кордон потрібна буквально кожному, хто вирушає в подорож. Вона дає змогу людині легше пережити непередбачені ситуації, які можуть статися під час поїздки.

Є декілька причин, чому варто розглянути можливість придбання страховки:

  • у пошуку відповідної медичної клініки за кордоном можуть виникнути труднощі, і не завжди легко знайти таку установу, яка задовольнить усі ваші вимоги;
  • коли вдається знайти лікарню, треба готуватися до великих фінансових витрат, які можуть становити кілька сотень доларів тільки за медичне обслуговування, і це лише в кращому випадку;
  • навіть легкі нездужання, спричинені зміною умов проживання під час подорожі до іншої країни, можуть вимагати допомоги лікаря-терапевта;
  • за кордоном іноді трапляються різні непередбачені ситуації — від труднощів з акліматизацією та погіршенням здоров'я до серйозних травм.

В усіх цих випадках допоможуть представники страхової компанії, які організують консультацію лікаря або викличуть невідкладну допомогу в разі потреби. При цьому додатково платити за це не треба. Вони будуть це робити за умовами страхового договору.

Важливо розуміти, що відсутність страховки не є порушенням закону (якщо відвідування країни дозволяє перетинати кордон без неї). Проте наявність туристичного страхового поліса може бути реальним захистом від проблем зі здоров’ям.

Особливо важливо звернути увагу на цей вид страхування тим, хто подорожує за кордон із дітьми, планує активний відпочинок або прямує до країн із підвищеним рівнем страхових ризиків. Такий договір може стати в пригоді тим, хто вирушає в довгострокове відрядження, у робочу поїздку або для навчання.

Яку страховку можна вибрати для подорожі за кордон

Вибір страховки іноді буває складним, оскільки туристу заздалегідь важко передбачити, з якими критичними ситуаціями він може мати справу в іншій країні. Тому найкращим рішенням при виборі поліса є ретельне вивчення всіх варіантів, що пропонуються.

Договір страхування для подорожі за кордон може включати такі види допомоги:

  • медична — оплата візитів до лікаря, медоглядів, здачі аналізів, медичних процедур, компенсація вартості медикаментів та невідкладної лікарської допомоги;
  • у несподіваних ситуаціях — покриття витрат у разі отримання травм під час активного відпочинку, як-от дайвінг, серфінг або походи в гори;
  • гарантія захисту від форс-мажорних ситуацій та природних катастроф — відшкодування витрат на лікування при виникненні ускладнень здоров'я через урагани, повені та інші природні лиха;
  • під час при дорожніх інцидентів – покриття витрат на вирішення проблем, що можуть виникнути під час ДТП за кордоном;
  • захист у нестандартних ситуаціях під час подорожі — повернення фінансів за квитки, оренду та бронювання, якщо турист не може скористатися придбаними послугами за обставин, що не залежать від нього.

Втрата багажу, зміни в планах подорожі, дорожні пригоди, травми під час відпочинку, звичайні захворювання або лікування від лихоманки можуть спричинити значні додаткові витрати. Придбання страхового поліса з таким покриттям допоможе уникнути всіх несподіваних фінансових витрат.