Здоровий спосіб життя люди часто розуміють не зовсім правильно. Це не щоденні важкі тренування у спортивному залі та сокові дієти.
Здорове тіло це про підтримку та увагу до свого організму, про дослухання до себе, про піклування про своє здоровʼя до того, як виникне хвороба.
Що таке «здорове життя»
Звісно зараз більше корисних порад для збереження здоровʼя, до яких варто дослухатись. Дійсно, відмова від тютюнопаління, споживання здорової їжі, помірні фізичні вправи важливі для підтримки здоровʼя.
Але важливо розуміти, що все це працює лише в комплексі: тільки споживання зелені не забезпечить здоров’я при сидячому способі життя, а вправи в тренажерному залі не врятують від наслідків поганої дієти.
Що ж допоможе вести здоровий спосіб життя?
Збалансоване харчування
Важливо не просто уникати надлишку цукру, солі та насичених жирів. Їжа має бути багатою на поживні речовини: нестача магнію, кальцію, вітамінів призводить до порушень в роботі організму, при нестачі білка уповільнюється метаболізм, без корисних жирів страждає серце, організм відчуває брак енергії.
Здорове збалансоване харчування має містити обовʼязково фрукти, овочі, цільнозернові продукти, кисломолочні продукти. Повноцінний раціон включає також нежирне мʼясо, птицю, рибу, квасолю, горіхи.
Знаходьте час на їжу, не поступайтесь прийомом їжі через брак часу, як мінімум, три рази на день харчуйтесь.
Повністю закрити потребу в усіх поживних речовинах через харчування зазвичай не виходить, та варто підтримувати свій організм дієтичними добавками — пробіотиками й пребіотиками, вітаміном D, омегою-3, кальцієм, магнієм та іншими добавками в залежності від ваших потреб.
ТМ, які можемо рекомендувати — Metagenics, Named і Yalacta, це відомі виробники дієтичних добавок, якість яких доведена міжнародними сертифікатами. Офіційний дистрибʼютор цих торгових марок в Україні — shop.anti-aging.ua. Тут ви знайдете великий асортимент підтримуючих продуктів для вашого здоровʼя.
Фізична активність
Регулярні фізичні помірні навантаження та рух запобігають збільшенню ваги, знижують ризик появи хвороб серця, діабету, підтримують здоров’я кісток та суглобів, забезпечують хороший настрій.
Навіть коротка прогулянка протягом 10 хвилин щодня може позитивно вплинути на стан організму — покращує настрій при стресі, а вправи, які прискорюють пульсу підтримують серцево-судинну систему, адже недарма вони називаються кардіо вправами.
Фізична активність — це ваш внесок у здоровʼя, ніколи не пізно розпочати займатись спортом.
Чудовим рішенням буде щоденна швидка прогулянка, плавання, йога, фітнес, прогулянки на велосипеді.
Сон та стреси
Поганий сон призводить до серйозних наслідків. Постійне недосипання викликає ослаблення імунітету та появу хронічних захворювань. При хронічному стресі організм зазнає впливу високого рівня гормону кортизолу, який також пригнічує імунну систему, що призводить до хвороб серця та депресії.
Детально плануйте свій режим дня і сну та дотримуйтесь його. Вам потрібно спати не менше 7-9 годин щодня.
Якщо у вас є проблеми із засинанням чи стрес сильно впливає на ваш стан, обговоріть з лікарем можливість прийому дієтичних добавок для управління стресом та для покращення якості сну.
Ознаки здоров’я
Стабільний рівень енергії. Він залежить від сну та споживання поживної їжі, багатої на макро- та мікроелементи, вітаміни, зі збалансованим вмістом жирів, білків та вуглеводів.
Здатність справлятися зі стресами. Виявляється у вмінні встановлювати межі, розставляти пріоритети та вірно реагувати на стресові ситуації. Адже стрес є невіддільною частиною життя, але необхідно максимально зменшити його вплив на організм.
Профілактичні огляди. Регулярні обстеження у лікаря дозволяють виявити хвороби на ранніх стадіях, коли лікування дає кращий ефект.
Що сигналізує про необхідність змінити спосіб життя?
Серед ознак поганого стану здоров’я можемо виділити наступні:
Постійний хворобливий стан, часті застуди. Дві-чотири застуди на рік — це звичайне явище, однак постійне погане самопочуття сигналізує про ослаблений імунітет.
Постійні проблеми з травленням. Кислотний рефлюкс, здуття та важкість викликаються поганою дієтою, нестачею клітковини в раціоні, низькою гідратацією, хронічним стресом.
Виснаження від домашніх справ. Якщо навіть незначна фізична активність викликає втому, це може бути ознакою проблем зі здоров’ям.
Надмірна дратівливість. Сигналізує про необхідність приділити увагу своєму фізичному та психічному здоров'ю. Додатковими ознаками є проблеми з пробудженням, зміни режиму прийому їжі, ізоляція від людей та нездатність сконцентруватися на певній діяльності.
Безсоння. Часто є наслідком хронічних стресів, неправильного харчування, наприклад, споживання надмірної кількості їжі, поганої якості харчових продуктів.
Піклуйтесь про себе, своє здоровʼя, звертайте увагу на негативні зміни у самопочутті. Це дуже важливо для вашої якості життя.