Ні для кого не секрет, що для життя у хороших умовах потрібно працювати. Тому, прийнявши рішення про переїзд до іншої країни, мігранти перш за все шукають роботу. Хтось починає це робити ще до переїзду, дехто їде саме через те, що його запросили на гарну посаду у закордонну фірму, а інші починають пошуки вже після прибуття.

Багато людей обирають США, і це не дивно. Робота для українців в США знайдеться майже у будь-якій сфері. Є більш затребувані професії, куди здебільшого може влаштуватися навіть людина з поганим знанням англійської та без особливих навичок. Але є й більш престижна та високооплачувана робота, та щоб на неї претендувати, потрібно знати мову на рівні носія та мати відповідну освіту і досвід.

Які документи потрібні, щоб працювати в США?

Влаштуватися на роботу може кожний, але є деякі особливості працевлаштування в Америці. Робота в США може бути як легальною, так і нелегальною. Якщо ви вирішили працювати нелегально, існує висока вірогідність, що з часом про це дізнається міграційна служба. В цьому випадку ви заплатите великий штраф та будете депортовані без права в’їзду в Сполучені Штати протягом 2-х або більше років, тому радимо обирати легальний варіант.

Щоб працювати офіційно, мігрант повинен мати ряд документів та дозволів. Для їх отримання потрібен час та грошові вкладення, але легальна робота дасть вам багато переваг. Серед них – соціальні гарантії, позитивна кредитна історія та можливість отримати американське громадянство вже через декілька років. Для того, щоб офіційно працевлаштуватися в США, потрібні наступні документи:

  1. Робоча віза. Без цього документу ви можете перебувати в Америці лише як турист або студент. Ця віза може бути отримана в Україні, якщо ви маєте запрошення від роботодавця в Америці. Також на неї можна подати, знаходячись на території Сполучених Штатів. Є різні типи робочої візи, які залежать від обраної сфери праці, тому краще визначитись із бажаною роботою ще до її відкриття.
  2. Дозвіл на роботу. Щоб його отримати, потрібно подати форму № I-765 до Служби громадянства та міграції. Документ видають вже після отримання робочої візи на строк 1 рік. По закінченні його можна подовжити.
  3. Номер соціального страхування. Його без проблем можна отримати, якщо ви вже маєте дозвіл на роботу. Цей документ потрібен для обліку податків та пенсійних нарахувань.
  4. Документ про освіту, закордонний паспорт та фото. Все це потрібно надавати роботодавцю. Якщо ви претендуєте на роботу за фахом, то диплом про вищу освіту є обов’язковим документом. Також потрібно надати його нотаріально завірений переклад. В деяких сферах діяльності диплом також потрібно підтвердити, а після цього – ще й пройти стажування.
  5. Резюме. Не є обов’язковим, якщо ви влаштовуєтесь на роботу, яка не потребує особливих навичок (прибиральник, різноробочий, посудомийник і таке інше), але для працевлаштування на престижні посади його складання є необхідним. В ньому ви вказуєте відомості про освіту, місця роботи, особливі навички та досвід.

Робота в США для українців є й у сфері перевезень. Особливо часто роботодавці шукають водіїв на траки. І тоді до списку обов’язкових документів потрібно додати посвідчення водія американського зразка, до того ж категорії CDL.

Після того, як ви надасте роботодавцю всі необхідні документи та успішно пройдете співбесіду, з вами підпишуть контракт. В ньому будуть чітко прописані права та обов’язки сторін, ваша заробітна плата, соціальні гарантії та інші моменти щодо роботи. Уважно читайте контракт, і якщо вас щось не влаштовує, то обговорюйте ці моменти з роботодавцем до його підписання.

Як знайти роботу в США?

Шукати роботу в Америці можна ще в той час, коли ви знаходитесь в Україні. Це легко зробити завдяки дошкам оголошень в інтернеті. Найкращим варіантом будуть сайти для мігрантів – такі, як Ukrainian USA and Canada. Цей інтернет-ресурс створений для українців, тому він допомагає не тільки з пошуком роботи, а й з пошуком житла та різноманітних послуг у Сполучених Штатах. Але зайнятися пошуком можна також після переїзду, коли ви вже вирішили, де хочете оселитися.

Робота в Чикаго наприклад найчастіше є у готельно-ресторанній сфері, клінінгу, будівельному напрямку, сфері краси, ІТ. Але можна влаштуватися і на фахову професію – наприклад, в медицині чи проектуванні. Знайти роботу можна декількома способами.

  • Інтернет. Як вже було написано вище, шукати можна через дошки оголошень. На сьогоднішній день цей спосіб найдієвіший та найбільш популярний. Він дозволяє обирати вакансії з будь-якого куточка світу.
  • Знайомі та родичі. Якщо хтось з вашого кола спілкування вже деякий час проживає в Америці, ви можете звернутися по допомогу саме до цієї людини. Ваш знайомий краще орієнтується та може порекомендувати хороше місце роботи, яке вам ідеально підійде.
  • Українська діаспора. В США проживає багато українців, які створюють свої спільноти. Є також тематичні сайти, на яких можна поспілкуватися з американськими українцями. Ви зможете запитати, у якому штаті краще працювати, та попросити допомоги з пошуком цікавої вакансії.
  • Газети з оголошеннями. Цей спосіб буде актуальним, якщо ви вже знаходитесь в Америці, та визначились, у якому штаті будете жити. Зазвичай оголошення публікують для певного міста та передмістя.
  • Програми стажування. Вони створені для випускників іноземних навчальних закладів та студентів. Для участі потрібно закінчити хоча б 2 курси навчання. Термін стажування може коливатися від 3 місяців до півтора року. Це гарний спосіб спробувати себе в тій чи іншій сфері. Також ви можете розраховувати на подальше працевлаштування, якщо добре себе зарекомендуєте.
  • Подання резюме у різні компанії. Ви також можете розсилати своє резюме в ті фірми та компанії, де б хотіли працювати. Іноді таким способом цілком вірогідно отримати запрошення на співбесіду і зайняти бажану посаду.

Варто зазначити, що у Сполучених Штатах можна створити й власний бізнес. Для цього потрібно відкрити бізнес-візу, орендувати приміщення, застрахувати його, за необхідності найняти персонал та пройти процедуру реєстрації, сплативши державне мито. Але такий варіант можливий, якщо ви приїхали в Америку з певною сумою грошей та маєте досвід у веденні власної справи, до того ж ваше знання англійської – на високому рівні.

Якщо ж ви не плануєте будувати свій бізнес, то легко зможете знайти цікаву вакансію на сайті Ukrainian USA and Canada. Тут представлена робота в США для українців без знання мови, є варіанти для фахових спеціалістів, для представників робітничих спеціальностей. Більшість оголошень розміщені українською мовою, є зручне сортування за категоріями та містами. Вам лише потрібно визначитись з бажаною сферою діяльності, відсортувати потрібні пропозиції та обрати ту, яка підійде найбільше. Переходьте на сайт та знаходьте роботу мрії!