Пандемія, повномасштабна війна, інфляція, закриття багатьох наземних закладів — далеко не повний перелік причин, чому українці все частіше віддають перевагу дозвіллю в онлайні. Азартні ігри не стали виключенням, підтвердженням чому є стрімке зростання обсягів ринку онлайн-гемблінгу. Саме швидке переформатування діяльності операторів азартних ігор та перехід у віртуальний простір допомогли сфері вистояти у 2022 році.
Ситуація на ринку онлайн-гемблінгу
Якщо темп зростання в 11,34% річних збережеться, обсяг ринку онлайн-гемблінгу зросте з 60 629,31 млн доларів у 2023 році до 103 738,20 млн доларів до 2028 року. Фахівці відзначають зростання популярності миттєвих ігор, заснованих на розіграші та скретч-оффі, а завдяки широкому поширенню смартфонів зростає кількість лотерейних ігор, заснованих на мобільних додатках. Кінцевим користувачам зручно і комфортно грати в азартні ігри, не виходячи з дому, що є одним з основних чинників зростання сегмента.
Аналітики Deshevshe.net.ua також зазначаються, що зростання ринку онлайн-ігор стимулює поширення мобільних та онлайнових платіжних шлюзів, які зробили варіанти оплати зручними для користувачів. Онлайн-платежі забезпечують безпечний та надійний спосіб проведення транзакцій. Переважно ринок онлайн-гемблінгу зростає завдяки категорії онлайн-спорту, особливо ставок на футбольні події, такі як чемпіонат світу з футболу та чемпіонати Європи.
Тобто, користувачі все частіше обирають віртуальні азартні ігри через їх доступність та зручність, а також через можливість отримати бонус у вигляді безкоштовної ставки. Також онлайн-гемблінг виграє завдяки новітнім технологіям, які роблять віртуальну гру максимально реалістичною.
Але, звичайно, жодна сучасна технологія поки що не здатна повністю повторити ефект від фізичного контакту з продуктом. Тому наземні гральні заклади досі функціонують та мають достатньо велику цільову аудиторію. Багатьом важливо саме відчувати особливий вайб наземних казино, мати особистий контакт з іншими відвідувачами.