Неправильний догляд за постільними приладдями призводить до накопичення пилу та бруду, розмноження бактерій, через що погіршується самопочуття та з'являється безсоння. Уникнути зазначених проблем допомагають рекомендації щодо догляду за подушками та ковдрами, які дозволяють зберегти їх чистоту та свіжість. Вони вимагають мінімум зусиль, проте зберігають форму та зовнішній вигляд виробів, продовжують їх термін служби, забезпечуючи комфортний та здоровий сон.
Як доглядати за подушками та ковдрами
Постільні приладдя виготовляють з натуральних та синтетичних матеріалів. У натуральних часто заводяться кліщі, бактерії, грибок, а догляд потребує чималих зусиль, тому українці віддають перевагу саме синтетичним виробам. Наприклад, подушка для сну від компанії Sontex має гіпоалергенні властивості, стійка до вологи, відштовхує пил, важить небагато. А можливість прання у пральній машині істотно спрощує догляд за виробом.
Якщо хочете довго насолоджуватись усіма перевагами синтетичних виробів, варто дотримуватися загальних рекомендацій щодо догляду за подушками та ковдрами:
- після сну делікатно збивайте подушку та струшуйте ковдру;
- потім відчиняйте вікно та залишайте їх на деякий час провітритись;
- щомісяця провітрюйте вироби на свіжому повітрі протягом 2-3 годин, тільки не залишайте їх під прямими сонячними променями;
- враховуйте частоту прання на етикетці виробника, зазвичай подушки треба прати кожні 6-12 місяців, а ковдри – раз на 1-2 роки;
- вчасно змінюйте постіль (подушки кожні 2-4 роки, ковдри – 5-10 років, залежно від конкретної моделі).
Використання синтетичних виробів зручно тим, що вони не провокують алергії, в них не заводяться пилові кліщі та бактерії. До того ж вони не поглинають сторонні запахи, наприклад, від тварин або продуктів харчування. А їхня первісна форма зберігається навіть при тривалому навантаженні, забезпечуючи комфортний відпочинок.
Як правильно прати подушки та ковдри
Основна відмінність у пранні між цими двома постільними приладдями – розміри. На сайті компанії «Сонтекс» можна вигідно купити ковдри по конкурентним цінам, попередньо дізнавшись її розміри. Це дуже важливо враховувати перед покупкою, бо більшість подушок легко помістити в барабан, а ось деякі ковдри можуть бути занадто великими саме для Вашої пральної машини.
В іншому ці два постільні приладдя схожі між собою, тому достатньо дотримуватися загальних рекомендацій, як правильно прати подушки та ковдри із синтетичних матеріалів:
- температурний режим – оптимальним показником, при якому виріб добре відмивається та не пошкоджується, є 40°C;
- режим прання – вказуйте «синтетика» або «делікатний»;
- миючий засіб – використовуйте м'які рідкі засоби без агресивних хімічних речовин;
- полоскання – потрібен щонайменше один додатковий цикл;
- кількість оборотів – подушку небажано піддавати механічному впливу, тому потрібно або зовсім відключити віджимання, або поставити максимум на 400 оборотів, а ковдру можна віджимати при 600 оборотах.
Вищезазначені рекомендації дають загальне уявлення про прання подушок та ковдр, але завжди треба враховувати особливості конкретного матеріалу. В інтернет-магазині Sontex під кожний виріб розроблена сторінка, де вказані не тільки його основні характеристики, але й особливості прання. Важливі правила також вказані на етикетці, тому перед пранням обов'язково її прочитайте.
Як правильно сушити та зберігати подушки й ковдри
Сушити синтетичні вироби слід у приміщенні, яке добре провітрюється, або на свіжому повітрі. Наприклад, синтетичні подушки 50 на 70 см дуже швидко сохнуть навіть у приміщенні. А ось сушіння ковдри потребує більше часу: якщо вирішите сушити її на свіжому повітрі, то важливо слідкувати, щоб на виріб не попадали сонячні промені. Й обов'язково уникайте штучних джерел тепла (батарей, обігрівачів, конвекторів), тому що вони можуть зіпсувати синтетичні вироби.
Перед зберіганням переконайтеся, що подушки та ковдри повністю сухі та чисті. Для захисту від пилу та забруднень слід зберігати синтетичні вироби у спеціальних чохлах, і ні в якому разі не треба користуватися пластиковими пакетами, бо вони приводять до скупчення вологи. Для зберігання використовуйте сухі місця, куди не потрапляють сонячні промені. І не забувайте, що навіть синтетику слід провітрювати раз в кілька місяців, бо це допомагає освіжити вироби.
Які методи догляду погіршують якість подушок та ковдр
В інтернет-магазині Sontex, де можна вигідно купити подушки для сну та зимові ковдри від виробника, під кожен товар розроблена сторінка з докладним описом. Там же вказані правила догляду за кожним виробом, але деякі люди ігнорують їх, через що постільне приладдя швидко стає некомфортним та естетично неприємним.
До найпоширеніших помилкових методів догляду за ковдрами та подушками належать:
- високі температури – у більшості випадків максимальна температура становить 40℃ (у деяких – 30℃), тому що високі показники призводять до пошкодження волокон, усадки виробів;
- хлоровмісні відбілювачі – засоби з агресивними речовинами призводять до втрати кольору;
- сильний механічний вплив – віджимання на високих оборотах та сильне ручне скручування нерідко стають причиною втрати форми;
- прямі сонячні промені – тривала дія викликає вицвітання матеріалу, погіршує зовнішній вигляд постільного;
- пластикові пакети – не укладайте синтетичні подушки та ковдри в пластикові пакети для зберігання, оскільки це може призвести до скупчення вологи та створити умови для розвитку цвілі.
Доглядати за синтетичним постільним приладдям, особливо за якісними ковдрами та подушками, дійсно простіше, ніж за виробами з натуральних матеріалів. Однак синтетика також вимагає дотримання правил прання, сушіння та зберігання, порушення яких нерідко призводить до втрати форми та кольору, скорочення терміну служби. Якщо хочете надовго зберегти високу якість постільного, треба тільки дотримуватися основних правил та рекомендацій виробника, уникаючи вищевказаних помилок.
Висновок
Подушки та ковдри з холлофайбера, штучного лебединого пуху та інших синтетичних матеріалів – це найкращий спосіб забезпечити здоровий та комфортний відпочинок без інвестування величезної кількості грошей та часу. Вам не доведеться постійно переживати, що у виробах можуть почати розмножуватися шкідники, щоразу витрачати сили на ручне прання або кошти на професійне чищення. Але синтетика теж має свої вимоги, про які ми розповіли у статті та яких безумовно потрібно дотримуватись, оскільки вони допоможуть надовго зберегти постільне в ідеальному стані.