Матеріал, з якого виготовлена постільна білизна, прямо впливає на якість сну: комфортна температура і повітрообмін важливі для роботи парасимпатичної нервової системи, але також має значення і настрій людини. Найпоширенішими варіантами тканини для постільних речей вважаються шовк, льон і бавовна - ці натуральні волокна використовують для пошиття найделікатніших і близьких до тіла речей. Цікавить бавовна оптом? У такому разі вам варто ознайомитеся з пропозицією компанії Barbatextile, основний напрямок діяльності якої є оптова торгівля тканинами для виробництва виробів домашнього текстилю.

Як вибрати тканину для постільної білизни?

В онлайн-каталозі перед покупкою текстилю потрібно обов'язково подивитися фото, на яких видно чітко текстура тканини та її зріз: зверніть увагу на обсипаність ниток, на щільність і спосіб переплетення волокон, так як це створить розуміння, наскільки складна тканина в пошиття та практична в експлуатації . Якщо ви купуєте тканину в реальному магазині, а не замовляєте через інтернет, перевірити якість тканини можна наступними способами.

1. Погляньте на ступінь скручування нитки. Чим щільніше і сильніше вони закручені, тим менше полотно в процесі використання. Особливо це необхідно при виборі бавовняної тканини для постільної білизни і матеріалу із вмістом синтетики (полікотон, полісатин), тому що в першому випадку - волокна бавовни дуже короткі і частіше схильні до утворення небажаної ворсистості, а в другому - статична електрика, що накопичується, може призвести до утворення. .

2. Тип переплетення також відіграє важливу роль у довговічності готового виробу. Щоб визначити реальну щільність – підніміть край тканини та перевірте його на просвіт. Чим менше світла пропускає матеріал – тим довше він прослужить. У низькоякісних полотен практично не помітні переплетення ниток, вони наскрізь проникні. В ідеалі тканини повинні бути ледь помітні отвори, через які проходить світло, а сама матерія повинна більше нагадувати папір, ніж мішковину.

3. Понюхайте клапоть гладкофарбованого або набивного полотна. Якісна тканина не повинна пахнути хімікатами: часто тканини з домішками синтетики мають кислуватий запах, схожий на оцет. Це безпосередньо свідчить про алергенність та застосування токсичних барвників.

4. Злегка сумніваєте зразок у руці і потримайте приблизно півхвилини. Потім розкрийте руку, приберіть клапоть і доторкніться долоню пальцями: одна повинна бути сухою. Якщо долоня спітніла - у матерії низька здатність вбирати вологу. Це означає, що спати під постільною білизною з такої тканини буде спекотно та мокро, а це погано позначається на здоров'ї шкіри та нервової системи.